رادیو بدن

هدفگذاری و تعیین استراتژی لاغری

رادیو بدن 7

هدفگذاری و تعیین استراتژی لاغری

نویسنده کتاب با فکر خود را لاغر کنیم ، در برنامه رادیو بدن 7 ، در مورد ضرورت هدفگذاری و تعیین استراتژی لاغری ، وقتی که تصمییم به لاغر شدنم داریم، میگه:

همون طور که در صفحه اول کتاب هم اومده، منظور ما از انتخاب این اسم این نیست یک گوشه ای بشنیم. و ژست فکر کردن بگیریم. و لاغر بشیم. بلکه بیشتر منظورمون اینکه برای لاغر شدن باید فکری داشته باشید. همین ابتدای کار برای ریشه یابی خواسته لاغر شدن، به این موضوع می پردازیم که، آیا واقعا لاغری خواسته خودمونه؟ یا چیزیه که اطرافیانمون دارن به ما دیکته می کنند. یا شایدم تحت تاثیر جو جامعه قرار گرفتیم و به اصطلاح جوگیر شدیم.

 

رسیدن به تناسب اندام یک بار برای همیشه زندگی شما را از همه لحاظ تغییر میده. قبل از هر چیز مطمئن شوید که برای زندگی کردن با این تغییرات آماده اید. شاید این تغییرات فوق العاده باشند. اما تغییرات خوب هم نیاز به عادت و پذیرش دارند. برای پذیرفتن این تغییرات و شکستن مقاومت ناخواسته باید اهداف خودتان را تعیین کنید. این اهداف شما را برای عادت کردن به تغییرات جدید آماده می کند

 

رادیو بدن 7

 

 


متن فایل 7 رادیو بدن – هدف گذاری و تعیین استراتژی

 

خواهی كه همه دریا آب حَیَوان گردد

از جام شراب خود یك جرعه به دریا ده‌

سلام

من علیرضا آزاد  نویسنده کتاب با فکر خود را لاغر کنیم. قصد دارم در برنامه اولین چهارشنبه اسفند ماه، در مورد ضرورت هدف گذاری و تعیین استراتژی، وقتی که تصمیم به لاغر شدنم داریم، صحبت کنم.

همون طور که در صفحه اول کتاب هم اومده، منظور ما از انتخاب این اسم این نیست یک گوشه ای بشنیم و ژست فکر کردن بگیریم و لاغر بشیم. بلکه بیشتر منظورمون اینکه برای لاغر شدن باید فکری داشته باشید.

همین ابتدای کار برای ریشه یابی خواسته لاغر شدن به این موضوع می پردازیم که آیا واقعا لاغری خواسته خودمونه، یا چیزیه که اطرافیانمون دارن به ما دیکته می کنند. یا شایدم تحت تاثیر جو جامعه قرار گرفتیم و به اصطلاح جوگیر شدیم.

 

رسیدن به تناسب اندام، زندگی شما را از همه لحاظ  تغییر میده. قبل از هر چیز مطمئن شوید که برای زندگی کردن با این تغییرات آماده اید. شاید این تغییرات فوق العاده باشند، اما تغییرات خوب هم نیاز به عادت و پذیرش دارند. برای پذیرفتن این تغییرات و شکستن مقاومت ناخواسته باید اهداف خودتان را تعیین کنید.

این اهداف شما را برای عادت کردن به تغییرات جدید آماده می کند: در ادامه برای آشنایی بیشتر شما، چند نمونه از اهدافی رو مطرح می کنیم.

اما به این نکته توجه داشته باشید، این اهداف طوری طراحی شدند که همه ترس ها و مقاومت هایی را که ممکن است  سد راه شما در رسیدن به تناسب اندام قرار بگیرند، را پوشش بدهد. اولین هدف برقرار کردن ارتباط بین ذهن و جسم است

اگر فقط از لحاظ جسمی لاغر بشید و به سایز مطلوب برسید و لی ذهن شما آمادگی آن را نداشته باشد، (یعنی ارتباط بین ذهن و جسم رو برقرار نکرده باشید)به احتمال زیاد دوباره به سایز قبلی بر میگردید. اما وقتی از همه نظر آمادگی وزن و سایز مطلوب را داشته باشید، حتما موفق خواهید شد.

 

یکی از مقاومت های ناخواسته، ترس ذهنیه و فکر می کنیم. برای دفاع از خود به هیکل درشت احتیاج ندارید!  برای همین می ترسیم که لاغر بشیم و سایز کم کنیم. تکنیک مقابله با این ترس یا مقاومت ذهنی یادگیری فنون و مهارت دفاع شخصی.

 

استراژی بعدی داشتن مهارت گوش دادن فعالانه است. به پیام های بدن خود توجه کنید: پیام گرسنگی، پیام سیری، پیام خواب، پیام ورزش، پیام نیاز به استراحت. در برابر پیام های بدنتان مقاومت نکنید و یاد بگیرید هیچ کس نمیتواند با بی اعتنایی به پیام های بدنش از خودش مراقبت کند.

 

هدف بعدی تون این باشه که،عاشق بدنتان باشید و از آن لذت ببرید: کسایی که عاشق بدنشان هستند دیگه با پرخوری، ” خود آزاری ” نمیکنند. در عوض می تونید با ورزش های هوازی میزان آندورفین را بالا ببرید تا روحیه عشق به بدن تان افزایش پیدا کند.

 

و نهایتا اینکه با احساسات تون مسئولانه برخورد کنید:  به جای آن که احساسات خود را با غذا خوردن سرکوب یا خفه کنید، با احترام پاسخ آنها را بدهید. اینکه شما از دست کسی ناراحت می شید ولی نمی تونید در موردش حرف بزیند، نیاز به یادگیری مهارت ارتباط موثر و فن بیان داره تا بتونید خیلی راحت خشم تون رو مدیریت کنید.

 

یادتان باشد که تغییرات “خوب” هم، می تواند به اندازه تغییرات “بد” استرس زا باشد.

امیدواریم که با استفاده از این تکنیک ها بتوانید سرعت رشد توانایی های خودتان را افزایش بدهید. استفاده از قدرت ذهن و انجام دادن بعضی از تمرین های روحی و ذهنی میتواند موفقیت شما را در کاهش وزن دو برابر کند. تمرینات ذهنی مثل موتور تقویت کننده ایی است که شتاب کاهش وزن شما را بالا میبرد و زندگی شما را روشن می کند.  سالم و تندرست باشید تا یه چهارشنبه دیگه و یه رادیو بدن دیگه خدانگهدار

آدمی را فربهی هست از خیال

گر خیالاتش بود صاحب جمال

ور خیالاتش نماید ناخوشی

امروز که با خودی ندانستی هیچ

فردا که زخود روی چه خواهی دانست

هر خيالي را خيالي مي‌خورد

فكر، آن فكر دگر را مي‌چرد

نوبت جستن اگر در من رسد

وه كه جان من چه سختي‌ها كشد!

آب زنید راه را هین كه نگار می‌رسد

مژده دهید باغ را، بوی بهار می‌رسد

 

تولید و پخش: رادیو بدن  

مدیریت استراتژیک بدن

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا