رادیو بدن

قدر داشته‌هایمان را بدانیم

قدر داشته‌هایمان را بدانیم

قدر داشته‌هایمان را بدانیم _ لحظه های زندگی هر ثانیه اش ارزشمند است و برای همین باید قدر تک تک لحظه های زندگی را بدانیم چون قابل بازگشت نیست. زندگی با تموم خوب و بدش میگذره. هیچ وقت در زندگی تان، امروز را تجربه نخواهید کرد. چرا که امروز هرگز تکرار نمی شود. فقط، شاید جایی که احساس میکنی کم اوردی وخسته شدی ؛ جایی باشه که احساس میکنی دیگه عشقی تو زندگیت نداری … درست مثل این روزهایی که بخاطر شکست این ویروس مرگبار، حتی در باستانی ترین جشن ایرانی یعنی نوروز؛ طی قرار ملی، عید را در خانه میمانیم؛ این قرنطیه طولانی مدت داره روزهای قشنگ بهاری مون رو با روزمرگی هاش، خالی از عشق و امید به زندگی میکنه! و حتی بعضی ها رو دچار ترس و وحشت و اضطراب کرده!!

راستش روزهای قرنطینه‌. اول شبیه شوخی بود. بعد شوکه شدیم. وحشت کردیم. بعضیامون فحش دادیم، بعضاً غُر زدیم. یواش یواش پذیرفتیم. جوک گفتیم. رفتیم تو خودمون. غمگین شدیم. حوصله‌مون سر رفت. رد دادیم. نقاشی کشیدیم. به گلدون‌ها رسیدیم. فیلم دیدیم. کتاب خوندیم. نوشتیم. ساز زدیم. ورزش کردیم. با هم حرف زدیم.

ولی تا پایان قرنطینه خونگی خیلی هنوز مونده، هنوز خیلی مونده تا فردا بشه. پس همراه من علیرضا آزاد ، مدرس مهارت های زندگی برای تغییر سبک زندگی از طریق مدیریت استراتژیک بدن  باشید

رادیو بدن 168

اما بالاخره میشه. فردا می‌رسه. تموم میشه این روزهای سختِ خود قرنطینگی، به محض اینکه یاد بگیریم چجوری ازش استفاده کنیم.
نمیدونم! شاید سختی ها می اید تا به ما یا بدهد:

چقدر دست دادن با دوستانمان لذت بخش بود و ما از آن بیخبر بودیم. یا شایدم آمده که یادآور بشود:
چقدر دور همی ها لذت بخش بود و بی خبر بودیم. چقدر قدرِ داشته هایمان را ندانستیم. چقدر آزادانه و بدون ترس معاشرت کردن، و گردش و رفت و آمد با مردم آرامش میداد و بی خبر بودیم. یا به قول یه دوستی، چقدر با ارزش بود کافی شاپ رفتن با دوستان و یه قهوه تلخ نوشیدن… که الان داریم بیشتر از هر زمان دیگه ای ارزشش رو میفهمیم

بنظرم الان وقتیه که باید فکر کنیم چقدر قدرناشناسی ها ما را به انزوا کشاند و خدا کند این فرصت، تلنگری باشد برای قدر دانستن داشته هایی مثل آزادی و آسودگی خیال و آرامش؛ و و شکرگزار نعمت های الهی که خداوند منان نصیبمان کرده است، مثل محافظان جان و مال و امنیت و آرامش و رفاه و خدمات شهر و محله ای که در آن زندگی می کنیم باشیم.

تولید و پخش در رادیو بدن 

منبع مدیریت استراتژیک بدن

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا