رادیو بدن

ارزش سلامتی

رادیو بدن 14

ارزش سلامتی

ارزش سلامتی _ آقایون عزیزی که میدونید ارزش نعمت سلامتی چقدره، و ما آدما هم هر چقدر هم خدا رو شکر کنیم باز هم نمیتونیم شکر نعمتش رو بجا بیاریم. یادتون باشه شما به عنوان یه پدر، تنها به خودتون تعلق ندارید. شما بخشی از آسایش خیال دخترون هستید. جزیی از امنیت پسرتون هستید و دلیل شادی همسرتون هستید. خداوند به ما فرصتی داده تا بتونیم  شاد زندگی کنیم و از لحظه لحظه زندگی لذت ببریم و زندگی را در دلمون با عشق و محبت و گذشت زنده نگه داریم. تا بتونیم احساس خوشبختی کنیم….

رادیو بدن 14

 

 


متن فایل رادیو بدن 14_ ارزش سلامتی

چند وقت پیش در شبکه های اجتماعی یه پستی رو میخوندم که میگفتن چاقی در ژاپن جرم محسوب میشه! اولش تعجب کردم ولی بعد که برای صحت خبر در اینترنت جستجو کردم پی به واقعیتش بردم. بله جرم محسوب میشد چرا که با بی توجهی به سلامت خودش، سلامت جامعه را هم به خطر میاندازه… برنامه این هفته رادیو بدن رو به ارزش و اهمیت سلامتی مخصوصا در مورد اقایون، بخاطر مصادف شدن با روز مرد و روز پدر، اختصاص دادیم. با ما همراه باشید…

آدم باید همیشه ودرهمه حال بخاطر سلامتی وسالم بودنش ازخداوندقدردان باشه  وشکرش را بجا آورد

در آیین دینی ما هم، به این موضوع اشاره  شده که، بدن آدمی مورد تحقیر نیست. اسلام بدن انسان را چیزی بی ارزش نمی شماره، چون بدن انسان رو  ابزار تکامل روح میدونه. و  بی احترامی به بدن، در حکم بی احترامی به شخصیت آدمه…

در واقع، مجموعه اعضاء و دستگاههای تشکیل هنده  یک انسان، تن و بدن اونه. تندرستی و سلامت جسم به معنی آرامش همه اعضاست، هر کدوم از این اعضاء و دستگاه ها نیازهایی دارد، که؛ برآورده شدن آنها به معنای آسایش و تندرستی بدنه.

بر این اساس، هرگونه ناخوشی و بیماری، به معنای  نبود آسایشه. به همین جهت، امیرمؤمنان حضرت علی(ع) درنیایش خود تندرستی را لازمه انجام خدمتگذاری بخود  میدونه و می فرماید: قو علی خدمتک جوارحی، تنم را برای خدمت بخود قوی و قدرتمند ساز؛ چرا که هرگونه ناخوشی به معنای کاهش قدرت و توانایی بدن بر انجام اعمالی که انسان با اون به کمال می رسد.

در مجموع، هر انسانی ، به سلامتی همه اعضا و جوارح خودش نیاز داره. و نداشتن سلامت هر کدوم به معنای نقص جدی در ابزارهای شناختیه . چون هر کدوم از این حواس پنجگانه، منبع شناخت و ابزار معرفته. مثلا با نبود حس چشایی، آدم درک و فهمی از دانش مزه ها در ذهنش نداره. یا نداشتن حس بینایی به معنای نداشتن خیلی از اطلاعات نسبت به رنگ ها و نور و زیبایی های طبیعیه؛ همنطور که فقدان حس شنوایی به معنی از دست رفتن بسیاری از دانش هاست؛ چرا که خیلی از تجربیات و دانش ها ازطریق شنوایی کسب می شود.

بنابراین، همه چیز انسان متکی بر تندرستی و آرامش، و اگر کسی فاقد این دو نعمت بزرگ باشد، در حقیقت فاقد همه چیز است.به همین خاطره که از این دو نعمت، به عنوان دو نعمتی  یاد میشه، که آدم تا وقتی از دستشون نده، قدر و ارزششون رو نیمدونه.

همانطور که می دونید سلامت ذهن و جسم، بزگترین هدیه  ماست. جسم و روح انسان با محبت و مهربانی،عشق و صمیمیت و از خود گذشتگی و لبخند زدن در مقابل سختی ها و مشکلات و ارتباط خوب با دیگران پرورش می یابد نه با نفرت کینه و خشم ، حسادت و رنجاندن و نامهربانی با دیگران،

 

 

آقایون عزیزی که میدونید ارزش نعمت سلامتی چقدره، و ما آدما هم هر چقدر هم خدا رو شکر کنیم باز هم نمیتونیم شکر نعمتش رو بجا بیاریم. یادتون باشه شما به عنوان یه پدر، تنها به خودتون تعلق ندارید. شما بخشی از آسایش خیال دخترون هستید. جزیی از امنیت پسرتون هستید و دلیل شادی همسرتون هستید. خداوند به ما فرصتی داده تا بتونیم  شاد زندگی کنیم و از لحظه لحظه زندگی لذت ببریم و زندگی را در دلمون با عشق و محبت و گذشت زنده نگه داریم. تا بتونیم احساس خوشبختی کنیم.

 

حسن ختام برنامه این هفته ما، این شعر زیبای رسول یونان که میگه:

 

فقط تاریکی می داند

ماه چقدر روشن است

فقط خاک می داند

دست های آب، چقدر مهربان!

معنی دقیق نان را

فقط آدم گرسنه می داند

فقط من می دانم

سلامتی چقدر با ارزش!

 

من علیرضا آزاد مدرس مهارت های سبک زندگی و مشاور ارشد مدیریت بدن، امیدورام که با درک درست از نعمت های الهی، بویژه نعمت سلامتی و آرامش، شکرگزار زبانی و عملی باشیم و به درستی از آنها برای خدایی شدنمون بهره ببریم.

 

تولید و پخش در:  رادیو بدن 

منبع  مدیریت استراتژیک بدن

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا