رادیو بدن

آنفولانزا چرا در پاییز و زمستان بیشتر می شود؟

آنفولانزا چرا در پاییز و زمستان بیشتر می شود؟

آنفولانزا چرا در پاییز و زمستان بیشتر می شود؟ آنفولانزا معمولاً در پاییز و زمستان شیوع بیشتری پیدا می کند، تنها به یک دلیل که آن چیزی نیست جز دمای هوا.
چون ویروس آنفولانزا در هوای سرد و خشک بهتر به زندگی خود ادامه می دهد، که این ویژگی را به لطف لایه ی محافظ ژله ای مانندش دارد. این لایه، ویروس را در زمانی که در هوا قرار دارد، احاطه می کند.

در واقع، آنفولانزا یک بیماری عفونی است که از راه هوا سرایت پیدا می کند. به همین دلیل ویروس آنفولانزا برای اینکه بتواند گسترش پیدا کند، باید در هوا زنده بماند تا بتواند از فردی به فردی دیگر انتقال پیدا کند. وقتی هوای بیرون سرد است، لایه ی ژله ای مانند ویروس به بقای آن کمک می کند… همراه علیرضا آزاد ، مدرس مهارت های زندگی برای تغییر سبک زندگی از طریق مدیریت استراتژیک بدن باشید. درنگی کوتاه می کنیم بر میگردیم…

رادیو بدن ۱۵2

در حقیقت، در هوای سرد، این لایه ی محافظ که از چربی ها و روغن هایی به نام لیپیدها ساخته می شود، سفت و سخت و تبدیل به یک پوسته می شود که دور تا دور ویروس را احاطه می کند. این فرآیند ویروس را حفظ می کند و آن را آنقدر زنده نگه می دارد تا بتواند از قربانی ای به قربانی ای دیگر انتقال پیدا کند.

ولی این اتفاق در هوای گرم به راحتی رخ نمی دهد چون لایه ی لیپید تحلیل می رود، این موضوع باعث می شود که ویروس در معرض محیط اطرافش قرار بگیرد و به این ترتیب قبل از اینکه قربانی بعدی اش را پیدا کند، به راحتی از بین رود.

اما از طرفی دیگه، وقتی ویروس وارد بدن می شود، گرمای بدن لایه ی محافظ آن را تحلیل می برد و به این ترتیب ویروس از لایه ی محافظ خودش خارج می شود و پا به محیط بدن می گذارد. بعد از آن، ویروس به امید مبتلا کردن شما و تا پیدا کردن قربانی بعدی خودش، شروع به صدمه زدن به بدن و تکثیر خود در آن می کند.

تولید و پخش در رادیو بدن 

منبع مدیریت استراتژیک بدن

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا