مقاله

میخوام لاغر بشم چیکار کنم

میخوام لاغر بشم چیکار کنم ، ” تو رو خدا کمکم کنید، دارم دیوونه میشم “، ” من این هفته باید لاغر بشم “،…!! این ها حرف های کسانی هست که فکر می کنند لاغری مثل مایکرویو است. قصد داریم در این نوشته به تشریح کردن روند لاغری بپردازیم. با ما همراه باشید

چطوری لاغر بشم

قبل از تصمیم به لاغری باید به این موضوع توجه کنید که لاغری، مجموعه ای از کارهاست که باید با همدیگر انجام بگیرد. اگر هماهنگی بین این کارها به ترتیبی که در ادامه باز گو می کنیم، باشد. قطعا خیلی زود اتفاق میافتد. در واقع به مجموع این امور، سبک زندگی می گویند. یعنی طرز تفکر و نوع احساسات، رفتار ها و عادت ها، نوع تغذیه و مقدار تحرک، کیفیت خواب، اگر به سمت هدف کاهش وزن شما باشد؛ خیلی زود لاغر می شوید.

با فکر خود را لاغر کنیم

عجله نکنید. کسی با یه گوشه نشستن و فکر کردن به لاغری، لاغر نمی شود. منظور از این عنوان، فکر کردن به لاغری است. کسانی که می پرسند، میخوام لاغر بشم چیکار کنم در واقع اصلا فکری برای لاغر شدن ندارند!
شروع لاغری در ذهن اتفاق میافتد. بعد در موردش تفکر می کنید. سپس براش راهکار پیدا می کنید. اول باید ببینیم برای چی میخوایم لاغر بشیم؟ لاغری خواسته خودمان است یا اطرافیان دارند به ما دیکته می کنند. این موضوع خیلی مهم است. چون در حقیقت، نقشه یا طرح اولیه لاغری، در ذهن شکل می گیرد. پس اگر این فکر مال شخص نباشد، بسختی می تواند اجراش کند.

لاغری با تغییر سبک زندگی

چیزی که شما را به لاغری و کاهش وزن می رساند، رژیم غذایی نیست، سبک زندگی است. رژیم غذایی، یکی از کارهایی است که، برای تغییر سبک زندگی می کنید، نه برای تغییر وزن و سایز.
در کنار آن میزان مصرف آب در طی روز، داشتن تحرک و فعالیت جسمی، آرامش ذهنی، کیفیت خواب و از همه مهم تر کسب آگاهی برای هماهنگ کردن این امور است که می تواند پاسخگوی سئوال چیکار کنم لاغر بشم، باشد.

 

رژیم غذایی لاغری

وقتی که رفتارها و عادت های بد غذایی در سبک زندگی شما وجود داشته باشد، چطور می خواهید با قدرت اراده وزن کم کنید. بدن کاری ندارد که شما چی دوست دارید یا ندارید. بدن بر اساس سیستمی که برایش تعریف شده است، کار می کند. اگر بهش شیرینی و نشاسته بدهید، به شما چربی تحویل میدهد. اگر هم پروتئین بهش بدید، عضله تحویل می گیرید.
بنابراین آگاهی داشتن و مطلع بودن، تعیین کننده رفتار غذایی شماست. مثلا خیلی ها از این موضوع اطلاع ندارند که چربی های شکم و پهلو، از شیرینیجات بیشتر درست می شود تا از غذاهای چرب…
صرفا یک برنامه غذایی نوشته شده بر روی کاغذ، نمی تواند کسی را لاغر کند. بلکه دانشی که از طریق آزمون و خطا و تجربه، در هنگام اجراء اون برنامه غذایی بدست میاد، کمک می کند که لاغر شویم.

آب

علم تغذیه، یعنی بتوانید اهمیت خوردن یا نوشیدن آب را درک کنید. در همه جای دنیا، در هر انتخاباتی، کسی برنده می شود که بتواند دو سوم آراء کل را بدست بیاورد. آب هم با سهمی بیش از هفتاد درصد از بدن، در خور توجه جدی است. ولی سبک زندگی افراد چاق بیشتر چرب است. در حالیکه میتوان با مصرف آب، این چربی ها را پاکسازی کرد. فکر نمی کنم کسانی که می گویند چیکار کنم لاغر بشم، هیچ وقت به آب، اینگونه نگاه کرده بودند.

ثابت بودن یا تحرک داشتن

دنیای پیشرفته امروز، با تکنولوژی های پیشرفته، ظاهرا بیشتر از قانون اینرسی پیروی می کند. اما برای لاغر شدن، باید با استفاده از تمام اجزاء سبک زندگی، از قانون سینرژی بهره برد.
الزاما ورزش، تنها فعالیی نیست که می تواند به لاغر شدن کمک کند. همین که پر جنب و جوش باسید، از افزایش وزن و چاقی جلوگیری می کنید. در کنارش سالم خوری و مفیدخوری، تناسب اندام را به ارمغان میاورد.
بهترین تحرکی یا فعالیت ورزشی که می توان برای لاغری داشت، پیاده روی است. چون نیاز به هیچ هزینه ای، چه مالی و چه زمانی ندارد. در لابه لای کارهای روزمره هم می شود، انجامش داد. لذتبخش که هست هیچ، سلامتی و تناسب اندام هم به همراه دارد. در هر جای هم می شود انجامش داد. چه در هنگام خرید در یک مرکز تجاری، و چه موقع رفتن به سرکار و کلاس درس.

نکته:

مشکل اینجاست که کسانی که نمی دانند چه راهی را برای لاغر شدن باید بروند و با خواهش و التماس از دیگران می پرسند چیکار کنم لاغر بشم، یا اصلا تحرکی ندارند، یا جوری ورزش می کنند که ورزشکارهای حرفه ای هم اینگونه تمرین نمی کنند!

 

لاغری با خواب هم اتفاق میافتد

پیروی کردن از طبیعت، میتواند ما را به راه حل های ساده برساند. وقتی هشت تا ده ساعت، و بعضا در زمستان ها تا دوازده ساعت از یک شبانه روز بیست و چهار ساعتی، شب است. نشانگر این موضوع است که حتی کره خاکی هم احتیاج به سکوت و آرامش دارد. تا بتواند خودش را برای یک روز پر تلاش دیگر آماده کند.
این در حالی است که ماشین بدن هم با این طبیعت هم خوانی دارد. اگر به درستی آن را با طبیعت شبانه هماهنگ کنیم، خودش در مسیر سلامتی و تندرستی قرار می گیرد.
اما وقتی تا دیر وقت بیدار می مانیم و به بهانه سکوت شب، دنبال آرامش می گردیم، در واقع، یک شیفت کاری برای بدن اضافه کرد ه ایم.

مثال:

کارخانه های تولیدی، معمولا برای رونق بیشتر، در دو، یا حتی سه شفیت کاری به فعالیت می پردازند. مسلما بعد از مدتی ماشین آلات آنها مستهلک شده و نیاز به تعمیر یا تعویض دارند. ولی کارخانه بدن با قوانین طبیعت اداره می شود نه با قوانین و کار و تجارت. بنابراین نیازی نیست کاره خاصی برای لاغری انجام داد. همین که با سبک درستی زندگی کنید، لاغری هم خود به خود اتفاق میافتد.

میخوام لاغر بشم چیکار کنم

درست است که انسان موجود تنوع طلب است. و با این همه امکانات پیشرفته که در دنیای امروز وجود دارد، مگر می شود یکنواخت زندگی کرد…! اما فراموش نکنیم فناوری بدن انسان، با وجود هوشمندی بالایی که دارد، مربوط به سالیان دور هست. تنها مغز اوست که می تواند بروز شود. بنابراین با در نظر داشتن این موضوع خیلی مهم، بهترین راه حلی برای پاسخ به حس تنوع طلبی است، رعایت تعادل است.
اینطور دیگر نیازی نیست رژیم های غذایی محدود کننده داشت. یا بهتر بگیم، ضرب المثل “کم بخور، همه چی بخور” مصداق پیدا می کند. یا مثلا می شود با شب به موقع خوابیدن، از سکوت آرامش صبح سحر بهره گرفت. اینجاست که آرامش جسمی و روحی، به همراه یکدیگر اتفاق میافتد. و سبک زندگی شیرین و لذتبخشی را تجربه می کنیم. سالم و تندرست باشید

منبع مدیریت استراتژیک بدن

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا