تناسب انداممقاله

چگونه بدون ورزش لاغر شویم؟

چگونه بدون ورزش لاغر شویم؟ این سئوال خیلی از افرادی است، که قصد دارند لاغر شوند. به نظر شما برای کسی که تا حالا ورزش نکرده، و از ورزش هم متنفره، انجام تمرینات تکراری برای کاهش وزن، مشکل نیست!؟ اما واقعا میشه بدون ورزش، لاغر شد؟ بله ! دوستان عزیز در ادامه قصد داریم با پاسخ به این سئوالات، راه رسیدن به تناسب اندام را بهتون معرفی کنیم.

 

رژیم غذایی یا تمرینات ورزشی؟

سال های زیادی است که محققان کاهش وزن، به این امر اشاره دارند که برای لاغری سریع و موثر، رژیم لاغری، حتما باید با ورزش همراه باشد. دانشمندان معتقدند این هم افزایی، می تواند مانند یک اکسیر جادویی عمل کند. تا افراد را به نتایج مطلوب شان نزدیک کند. در واقع تغییر همزمان سبک زندگی با رژیم غذایی و ورزش، نتایج مطلوب تری را برای لاغری و کاهش وزن به همراه دارد.

 


چگونه بدون ورزش لاغر شویم؟

شما اجبار ندارید برای لاغری ورزش کنید. در حقیقت، علت اصلی چنین امری به میزان دریافت کالری و مصرف آنها باز میگردد. فکر می کنم با یک حساب سر انگشتی بشه این مسئله را حل کرد.

ببنید دوستان اگر هدف در برنامه کاهش وزن، کم کردن چربی باشد که هست.  باید این موضوع را مورد توجه قرار دهیم که یک کیلو چربی برابر 7500 کالری است. یعنی اگر شما می خواهید یک کیلو لاغر شوید باید این مقدار کالری را بسوزانید.  اجازه بدهید برای فهم بهتر این مسئله، یک مثال روشن بزنیم.

 

فرمول محاسبه لاغری

فرض کنید یک خانم 80 کیلویی، روزانه 2275 کالری مصرف می کند. برای لاغری تصمیم می گیرد با رعایت یک رژیم غذایی روزانه 1500 کالری استفاده کند. پس 5425= 7 * 775  در یک هفته کالری کم می کند.

از طرفی دیگه، اگر این خانم با ورزش، روزانه 300 کالری بسوزاند، در یک هفته 2100 کالری به عدد قبلی باید اضافه کرد.

مجموع کالری های مصرفی وی از رژیم غذایی و ورزش، به 7525 میرسد. که معادل یک کیلو کاهش وزن از نوع چربی سوزی است.

نکته:

این مقدار کم کردن وزن، با توجه به سلامت شما و متابولیسم تان، از یک هفته به هفته دیگر متفاوت است.


راز ” چگونه بدون ورزش لاغر شویم؟ ” چیست؟

 

اگرچه ورزش، سلامتی و تندرستی را به شما هدیه می دهد، اما سختی تمرینات منجر به انزجار از ادامه این روند می شود. چون با هفته ای 3 جلسه ورزش کردن که فقط در هر جلسه 1000 کالری سوزانده می شود؛ نهایتا می توانید حدودا نیم کیلو (3000= 3 *1000) لاغر شوید.

واقیعت اینکه، اگر شما قصد دارید وزن زیادی را در مدت زمان کوتاهی کم کنید، کم کردن کردن کالری بهترین روش است. ولی قطعا ظاهر زیبایی و تناسب اندام  هم نخواهید داشت. حالا متوجه شدید چگونه بدون ورزش لاغر شویم؟

چرا که وقتی از این روش لاغر می شوید، ضمن سوزاندن چربی، عضلات هم از بین می روند. بافت عضله برای یک بدن خوش ترکیب ضرورت دارد. بنابراین، هدف لاغری باید با ساخت عضله و یا حفظ عضله همراه باشد. یگانه راه حفظ عضلات در زمان رژیم گرفتن، تمرینات ورزشی با وزنه، به همراه  تمرینات هوازی است.

پس، شما می توانید بدون ورزش لاغر شوید. فقط متوجه باشید که در دراز مدت ممکنه لاغری تان را از دست بدهید.


مشکلٍ  ” چگونه بدون ورزش لاغر شویم؟ ” چیست؟

 

اشکال بزرگ لاغری بدون ورزش اینکه، وقتی بعد از دوران رژیم، مصرف کالری شما به حالت عادی برگردد، وزن تان اضافه خواهد شد. در این دوران، عضلات از دست رفته، برنمیگردد. بلکه بیشتر اضافه وزن مجدد شما به شکل چربی می باشد. بنابراین مقدار درصد چربی بدن، نسبت به قبل از لاغری، بیشتر می شود!

اگر این رفتار وزن کم کردن یا لاغری را مرتبا تکرار شود (کاری که اکثر افراد انجام میدهند)، بدن دچار سندرم یویو می شود. هر دفعه که بدون ورزش لاغر شویم، نسبت ترکیب بدنی عضله به چربی را کمتر می کنیم.

نکته:

سرعتی را که در آن بدن کالری بیشتر می سوزاند (BMR)، زمانی بالا میرود که، نسبت عضله به چربی بیشتر باشد.

اگر الگوی رفتاری یویو تکرار شود، شاخص توده چربی بدنی از تعادل خارج می شود. و لاغری سخت تر و سخت تر می شود.

این یعنی اینکه، نسبت چربی به عضله بدن، بشدت غیر عادی شده است. نتیجه اینکه شما می توانید وزن دلخواه را داشته باشید اما فرم بدنی تان، شل و ول می باشد.

 


سخن آخر

شاید با وجود تمرینات سخت ورزشی، وزنی را که می خواهید کم نشود، اما هم افزایی (سینرژی) رژیم غذایی و تمرینات ورزشی، بهترین و سریعترین روش موثر، لاغری و رسیدن به تناسب اندام می باشد.

این یک روش استراتژیکی است برای موفقیت در لاغری و رضایت از فرم بدن و وزن مورد هدف. سالم و تندرست باشید

 

منبع مدیریت استراتژیک بدن

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا