مقاله

لاغری با فن بیان

 

لاغری با فن بیان

مردم برای فرار از تنهایی، برای آرام کردن خشم و عصبانیتشان، به غذا رو میاورند. اینجاست که ناآگاهانه دچار پرخوری و چاقی میشوند. در حالیکه با تکنیک لاغری با فن بیان میتوانند نارضایتی خودشان را بیان کنند.

علت لاغری با فن بیان

شاید برای شما هم پیش آمده است که نتوانسته اید به شیوه ایی که میخواهید، حرف بزنید. مثلا وقتی که در جمع دوستاننتان بودید، کسی با شما شوخی تندی میکند. شما هم چون فردی، مبادی آداب هستید،  همان لحضه جوابش را نمیدهید. بعد در خلوت تنهایی خود، گفتگوی ذهنی پیدا میکنید. در این لحظات، احتمالا از غذا برای تسلط بر احساس خود استفاده میکنید.

شاید هم شما جزء آن دسته از افرادی هستید که دوست دارید همه را راضی نگه دارید. یعنی شما دوست دارید همه را خوشحال نگه دارید. از نه گفتن به دیگران عاجز هستید. همین باعث میشود نیازهای دیگران را بر نیازهای خود مقدم بشمارید. در ادامه راهکارهایی را به شما میگوییم تا با تکنیک لاغری با فن بیان بتوانید جسارت بخرج داده و نیازهای خود را اولویت بدهید.

یاد بگیرید حرف خود را بزنید

یکی از مهارت های لازم برای مقابله با احساس خشم ناشی از شوخی دیگران، مهارت حاضر جوابی است. البته یادمان باشد که حاضر جوابی به معنای بی ادبی و توهین کردن نیست. حاضر جوابی، از مهارت های اصلی لاغری با فن بیان است.

در واقع، احساس عصبانیت، منجر به پرخوری عصبی میشود. دائم به خودمان میگوییم: کاش اینو میگفتم، کاش اونو میگفتم… بعد برای آرام کردن خودمان، ناخودآگاه شروع به خوردن زیاد می کنیم. وقتی به خودمان میاییم هم، دچار احساس گناه میشویم. در نتیجه، همین احساس ما را وا میدارد که بیشتر بخوریم . به قول معروف آب که از سر گذشت چه یک وجب، چه صد وجب.

راهکار های لاغری با فن بیان

قبل از هر چیز بخاطر داشته باشید دنبال توجیح کردن نباشید. سعی کنید خیلی مودبانه طرف را متوجه رفتار خودش کنید. نقل شده در یک میهمانی مرد خیلی چاقی سراغ برنارد شاو که خیلی لاغر بود رفت و گفت:

آقای شاو! من وقتی شما را میبینم، فکر میکنم در اروپا قحطی آمده است.

برنارد شاو هم سریع جواب میدهد:

بله! من هم هر وقت شما را میبینم فکر می کنم عامل این قحطی شما هستید.

بنابراین با استفاده از طنز و تکنیک لاغری با فن بیان میتوانید خیلی راحت هم جواب طرف را داده باشید، هم احساس خودتان را خوب نگه داشته باشید. مثلا من دوستی داشتم که اسمش علی اصغر بود و حدود 100 کیلو وزن داشت. هر جا میرفتیم خودش پیش دستی میکرد و به شوخی میگفت: من علی اصغرم، بچه امام حسین؛ میدون امام حسین…

بهبود احساس درونی بوسیله لاغری با فن بیان

گاهی وقتها شما از سرنوشت خودتان در زندگی شاکی هستید. احتمالا در اینجور مواقع، از غذا برای تسلط بر دنیای خودتان و کنترل اوضاع، استفاده میکنید. وقتی احساس میکنید وضعیت خارج از کنترل شماست، بواسطه تکنیک لاغری با فن بیان باید احساس درونی تان را بازگو کنید. پس حتی اگر شده با صدای بلند احساستان را فریاد بزنید. تا رنجیدگی تان را نشان دهید. بدین ترتیب بدنتان مجبور نخواهد شد آنرا با شیوه ایی غیرعادی و پنهان، مثل پرخوری، ابراز کند.

نه گفتن را در لاغری با فن بیان یاد بگیرید

ممکنه، شما از آن دسته افرادی هستید که برایتان سخت است، غذاهایی را که تناسب اندام شما را بهم میزنند؛ رد کنید. یه جورایی غذا خور مردم راضی کن هستید.  دلتان نمیخواهد احساساتشان را جریحه دار کنید. دوست ندارید به کسی بگویید که ترجیج میدهید چیز دیگری بخورید. مثلا شبی با دوستانتان بیرون غذا میخورید و شما را زیر فشار میگذارند تا همرنگ جماعت شوید. یا همسرتان،  و یا مادرتان غذایی مخصوص برایتان پخته است. در این صورت اگر نخورید، خطر جریحه دار شدن احساسات آنها را دارید. پس حتما از تکنیک لاغری با فن بیان استفاده نمایدد

تمرینات نه گفتن با تکنیک لاغری با فن بیان

 

  • اگر میخواهید با دوستان بیرون غذا بخورید، به آنها بگویید؛ رستورانی را انتخاب کنند که انواع و اقسام غذاها را داشته باشد.
  • اگر میخواهید به میهمانی بروید، پیشاپیش به آنها بگویید چه میخورید.
  • به همسرتان بگویید چرا برای شما مهم است که غذاهای دیگری بخورید.
  • هر با توانستید حرف خود را بدون محدویت بزنید، با هدیه های غیر خوراکی، مثل خریدن لباس بخودتان جایزه بدهید.

نتیجه لاغری با فن بیان

ما در این مقاله تلاش کردیم تا تدابیری ویژه  با تکنیک لاغری با فن بیان برای حرف زدن در موقعیتهای مختلف بیاندیشیم. اکنون شما آموخته اید، میتوانید آرامش و سلامت درونی خود را با حرف زدن بازیابید. این بر عهده شماست. راهی را بیابید تا به  بهترین شکل، آنرا حفظ کنید. سالم و تندرست باشید.

 

منبع مدیریت استراتژیک بدن

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫8 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا