مقاله

لاغری با برنامه ریزی شخصی

لاغری با برنامه ریزی شخصی

لاغری با برنامه ریزی شخصی ، راهی است برای خیلی از افراد که، علیرغم تلاش زیاد، به لاغری نمیرسند. علت نرسیدن، فکر نکردن در مورد خواسته هایشان، است. با آگاهی از خواسته یتان، میدانید که تلاشتان را در کجا متمرکز کنید.
لاغری با برنامه ریزی شخصی ، روندی است موثر برای رسیدن آسان، به لاغری است. البته تدوین این برنامه ریزی، یک سری اصول دارد. در ادامه این اصول را برسی میکنیم.

لاغری با برنامه ریزی شخصی اصل اول

هر روز، مهم ترین روز زندگی میباشد. و هر ساعت، که در آن هستیم، مهمترین ساعت زندگی است. و هر لحظه، مهمترین لحظه زندگی هست. این فرصت را نباید از دست داد. لذت لاغری در این سنی که الان هستید، شیرین است. وقتی لاغر میشوید، شور و نشاط مضاعف درون شما ایجاد میکند. این اصل، مهم ترین اصل لاغری با برنامه ریزی شخصی است.

لاغری با برنامه ریزی شخصی اصل دوم

منتظر موقعیت مناسب صد در صدی برای آغاز کار نباشید. این موقعیت نخواهد آمد. “از شنبه شروع مىكنم” . تا به حال چند بار اين جمله را به خودمان گفته ايم . بالاخره اين “شنبه موعود” كى مى آيد؟! حال فرض كنيد شنبه موعود هم رسيد. يك يا دو روز كار میكنيم . و بعد رهايش میكنيم. دائم هم میگوييم اگر موقعيت مناسب بود فلان كار را میكردم . اصل دوم لاغری با برنامه ریزی شخصی به شما میگوید: خيال شما راحت باشد، روز صد درصد مناسب، نخواهد آمد.

لاغری با برنامه ریزی شخصی اصل سوم

اصل سوم از لاغری با برنامه ریزی شخصی، بر این تاکید دارد که، بین تمام نقشهایی که در زندگی داری، مثل کارمند، همسر، پدر و مادر بودن،… تعادل ایجاد کنید. انسانهايى كه در زندگى فقط در يك نقش موفق بوده اند، معمولا مشكلات فراوانى داشته اند. اگر میخواهيم در لاغری موفق باشيم، بايد سعى كنيم در نقشهاى گوناگون موفق باشيم. اینطوری بهانه پرخوری کردن را از خودمان میگیریم.

لاغری با برنامه ریزی شخصی اصل چهارم

در هر زمان فقط یک کار مهم انجام بدهید. ما ايرانیها، عادت داريم چند كار مهم را با هم انجام بدهيم. یعنی هم میخواهیم وزن کم کنیم، و هم ورزش حرفه ای کنیم، تا شکم شش تکه داشته باشیم و غیره. نتيجه هم كه روشن است. از اينجا رونده و از آنجا مونده میشويم. اصل چهارم لاغری با برنامه ريزى شخصى، بر اولويت بندى و انجام فقط يك كار در هر زمان تأكيد دارد. این به شما قدرت تمرکز برای لاغری میدهد.

لاغری با برنامه ریزی شخصی اصل پنجم

برای کارها، زمان پایان تعیین کنید. و به آن پایبند باشید. زمان پايان يك فعاليت از زمان شروع مهمتر است. زيرا بسيارى از فعاليت ها آغاز میشود، ولى به پايان نمیرسد. اصل پنجم برنامه ريزى شخصی، بر زمان پايان فعاليت ها تأكيد دارد. در طراحى لاغری با برنامه ریزی شخصى، بايد اين اصل را، كه بقاى موفقيت مربوط به آن است، را رعايت كرد. خیلی از دوستان متوجه نیستند که میتوانند در یک بازه زمانی مشخص شده، لاغر شوند و بعد تلاش کنند تا لاغر بمانند.

لاغری با برنامه ریزی شخصی اصل ششم

مهمترین منبع خودتان هستید. آن را هدر ندهید. زمان مهمترين منبع نيست، پول مهمترين منبع نيست، مدرك دانشگاهى مهمترين منبع نيست. اگر همه اينها را داشته باشيد اما افکارخودتان را پرورش نداده باشيد، به هيچ كارى نمى آيند. قبل از لاغری، باید ریشه باورها و ارزشهای را بشناسید. کتاب با فکر خود را لاغر کنیم این مسیر ار به شما نشان میدهد.

لاغری با برنامه ریزی شخصی اصل هفتم

تو مسئول برآوردن آرزوهای پدر و مادر و دیگران نیستی! بنابراین خودت باش تا موفق شوی. خيلى از اوقات، یعنی درست وقتی که رژیم لاغری را سروع کرده ایم؛ اطرافيان اجازه نمیدهند خودمان باشيم، آنها میخواهند از طريق شما به آرزوهايشان برسند در حالیكه آرزوى شما نيست. مسئولیت خودت را، خودت به عهده بگیر. اینطوری زودتر به هدفی که در لاغری تعیین کردی، میرسی.

نتیجه گیری لاغری با برنامه ریزی شخصی

خب دوستان ما در اینجا با تمرکز بر نکات ریز لاغری با برنامه ریزی شخصی، که از چشم شما پنهان می مانند، تلاش کردیم لاغری سخت را به لاغری راحت تبدیل کنیم. پس یادمان باشد ” تغییرات کوچک، نتایج بزرگ می آفرینند “. سالم و تندرست باشید
منبع مدیریت استراتژیک بدن

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا