مديريتمقاله

لاغری آسان با مدیریت بدن

لاغری آسان با مدیریت بدن

لاغری آسان با مدیریت بدن ، روشی برای غلبه بر اکثر رژیم های لاغری سخت و دشوار است. اگر تصمیم دارید کاهش وزن و لاغری داشته باشید، بهتره فکر اساسی کنید. با مدیریت استراتژیک بدن می توان با گام های کوچک خیلی زود به هدف های بزرگ رسید.

علت اساسی مدیریت بدن

همان طور که می دانید، شروع یک رژیم غذایی برای لاغری کاره آسانی نیست. به نظر میاد پیروی کردن منظم از یک رژیم غذایی و همینطور دنبال کردن یک برنامه روزانه ورزشی کار راحتی نیست. چون به پشتکار و انگیزه بسیار بالایی نیازمند است. اما علت چیست؟!
بدن انسان از برنامه بیولوژیکی خودش پیروی می کند. به همین خاطر زمانی که قرار است تغییری حاصل شود شروع به ایجاد مقاومت می کند. در واقع، این تقابل ناشی از ترس از ناشناخته هاست. پس اینجا نیروی اراده زیاد کارایی ندارد. قبل از آن نیاز به استفاده از قدرت برنامه ریزی ذهنی است.

مثال:

برای شروع یک رژیم لاغری، بهتر است اول تغییرات کوچکی در رژیم غذایی حاصل شود، بعد به سراغ رژیم های لاغری رفت. مثلا برای شروع خوبه که از ماست کم چرب بجای ماست پرچرب استفاده کرد. همین اقدام ساده، تحول بزرگی در برنامه غذایی روزانه بوجود می آورد.

تغییرات سبک زندگی

به همین تناسب می شود با تغییرات کوچک در سبک زندکی، تغییرات چشمگیری در تناسب اندام و کاهش وزن داشت. لاغری آسان با مدیریت بدن به همراه تغییر در سبک زندگی را می توان از طرق مختلفی تجربه کرد. در ادامه تلاش می کنیم تا چند راه اثرگذار را به شما معرفی کنیم.


برنامه ریزی برای لاغری آسان با مدیریت بدن

در تعاریف مدیریتی برنامه ریزی اولین وظیفه از پنج وظیفه اصلی مدیریت است. برای ایجاد تغییر در بدن، تغییر برنامه به نوعی برنامه ریزی جدید محسوب می شود. اما به این نکته هم باید توجه داشت که ابعاد دیگر بدن را هم باید مد نظر داشت. اولین برنامه قابل تغییر برای لاغری آسان با مدیریت بدن، برنامه رژیم غذایی است.

برنامه ریزی تغذیه ای

برای شروع یک تکنیک ساده را پیش بگیرید. بهترین جیزها را معمولا در بسته بندی های کوچک تولید می کنند. برای جلوگیری از پرخوری،غذاهای پرکالری را به قطعات کوچک تر تقسیم کنید. این طوری هم کمتر خورده اید هم خودتان را از هیچ طعمی محروم نکرده اید.
الزاما برای داشتن یک رژیم لاغری، نباید خیلی از خوراکی ها را از برنامه غذایی حذف کرد. چرا که اینکار موجب بیشتر شدن ولع می شود. سعی کنید به اندازه درست از هر ماده غذایی بهره ببرید. مثلا اگر از خوردن خامه یا سس لذت می برید، آنها را بطور کامل حذف نکنید. بلکه مقدار مصرف شان را کم کنید. یا از سس ماست بجای سس مایونز استفاده کنید.

نکته:

یکی از قوی ترین حس های پنج گانه ما بعد از حس بویایی، حس چشایی است. برای پیشگیری از هوس و میل به دوباره خوردن، پیشنهاد می شود بلافاصله بعد از خوردن مواد غذایی، دهان و زبان خود را با مسواک پاک کننده زبان، بشویید. ضمن اینکه خمیردندان نعنایی حس چشایی را سرکوب می کند و تمایل به مصرف خوراکی کمتر می شود.

طعم زندگی

با مصرف ادویه جات مختلف کمی به زندگی تان طعم بدهید. فلفل و خردل، همچنین سیر و پیاز حس چشایی را ارضاء می کنند و عامل کمتر خوردن هستند. ضمن اینکه این مواد، پس از مصرف هر ماده غذایی، 45 تا 75 کالری آن را می سوزانند.
سعی کنید ادویه های مکمل هر غذا را پیدا کنید تا فرآیند هضم غذا را کامل کند. برای نمونه آویشن در هضم پیتزا، یا دارچین در هضم گوشت کمک زیادی می کنند.

گوش کردن به موسیقی

شاید برای شما هم این سئوال پیش آمده باشد که چرا اکثر رستوران ها، مخصوصا رستوران های کلاسیک، موقع سرو غذا، از آهنگ های ملایم استفاده می کنند !؟ تحقیقات ثابت کرده، با گوش دادن به موسیقی ملایم خیلی آرام تر و با سرعت یواش تری غذا می خوریم. در نتیجه غذای کمتری هم خورده می شود. پس قبل از اینکه پشت میز غذاخوری بنشیم، پخش موسیقی آرام بخش را فراموش نکنیم.

لاغری با نوشیدن آب

آدم های زیادی تشنگی را با گرسنگی اشتباه می گیرند و در پی همین اشتباه پرخوری می کنند. چون نمی دانند که نوشیدن آب، از بین برنده اشتهاست. پس از این به بعد بجای ریزه خواری، شروع به نوشیدن آب کنید. اگر هنوز میل به خوردن و یا گرسنگی داشتید، با میان وعده خوردن، گرسنگی تان را تا وعده غذایی بعد مدیریت کنید.

شب راز لاغری

اگر دقت کنید متوجه می شوید خیلی از آدم ها بخاطر گرسنگی غذا نمی خورند، بلکه فقط از روی خستگی به طرف غذا کشیده می شوند. پس وقت گذاشتن برای یک استراحت کوتاه پانزده دقیقه ای، بهتر از صرف همان زمان برای خوردن یک پیاله بستنی است. بنابراین برای رفع کامل خستگی، از خواب شبانه به مدت هفت یا هشت ساعت غافل نباید شد.

کالری مهم تر از زمان

یک تحقیق جدیدی که اخیرا سر و صدای زیادی به پا کرده است، اینکه مهم مقدار کالری است که مصرف می کنید نه ساعت مصرف آن. خیلی ها فکر می کنند اگر دیز وقت غذا بخورند، چربی اضافه اشون بالا می رود.
اما طبق این تحقیق جدید، جای نگرانی نیست. چون تحقیقات نشان داده که الزاما کسانی که بیش از نیمی از کالری مصرفی شون را بعد ازساعت شش عصر می باشد، در مقایسه با افرادی که اکثر کالری مصرفی شون درطول روز است، چربی زیادتری ندارند.


برنامه تمرین های ورزشی

یکی از تغییرات لازم در روش لاغری آسان با مدیریت بدن، داشتن تمرینات ورزشی است. چرا که فعالیت های فیزیکی بدون شک بهترین راه برای مقابله با کم شدن سرعت متابولیسم بدن هستند.در واقع، تغییراتی که با بالا رفتن سن در نیازهای تغذیه ای و میزان فعالیت های جسمی بوجود می آید، کاهش سرعت متابولیسم بدن را تشدید می کند.
در یک تحقیق مشخص شد که کسانی که در زندگی گذشته خود به ندرت ورزش کرده اند، به اندازه کسانی که ورزش منظم ده ساله داشته اند، شانس رسیدن به تناسب اندام را دارند. پس حتی اگر بالای پنجاه سال سن دارید و هیچ وقت در عمرتان هم ورزش نکردید، هنوز هم می توانید برای کاهش وزن به تمرین روی بیاورید.

پیش نیاز ورزش کردن

تلاش کنید هر آنچه را که فکر می کنید در لاغری شما موثر است، را آماده کنید. بعد از یک عمر زندگی یکجا نشینی، فعال شدن نیاز به انگیزه حرکت کردن دارد. پس برنامه ورزشی تون را با اعضاء خانواده در میان بذارید تا حمایتتون کنند. اما یادتان باشد که شما برای لاغری و کاهش وزن ورزش می کنید، ولی بچه های شما برای تفریح و سرگرمی این کار را انجام می دهند.

بدنسازی یا هوازی

اگر خیال می کنید که حرکات کششی بهترین راه شروع تمرینات ورزشی است، کاملا در اشتباه هستید. کوتاه بودن عضلات، ممکن است در بدو ورود به فعالیت فیزیکی، کار را کمی سخت و مشکل کند.
پس برای شروع، پیاده روی بهترین انتخاب است. جالب است بدانید که یک کیلومتر پیاده روی به اندازه یک کیلومتر دویدن کالری می سوزاند. با این تفاوت که نصفی از سوخت بدن موقع پیاده روی از چربی هاست. ولی در هنگام دویدن، تنها یک سوم کالری های سوخته شده از چربی تامین می شوند.

فعالیت های غیر ورزشی

پیاده روی را به امری عادی در زندگی تبدیل کنید. تا جاییکه امکان دارد استفاده از ماشین را کنار بذارید. سعی کنیم بیشتر کارها را پیاده انجام دهید. در صورت نیاز به استفاده از ماشین، حتی المقدور آن را دورتر از مقد پارک کنید و پیاده به مقصد برسید.
یادتان باشد حتی صد قدم بیشتر پیاده روی به کاهش وزن کمک زیادی می کند. پس امروز توی مترو یا اداره یا حتی آپارتمان محل زندگی، بجای استفاده از آسانسور، از راپله ها رفت و آمد کنید.


برنامه سبک زندگی

برای خودتان یک استاندارد تعریف کنید. نگاه مدیریتی جدید می گوید کسانی که استانداردها را رعایت می کنند قدرت شناسایی اشتباهات بالقوه را دارند. این یعنی که پیشگیری قبل از درمان. پس خودتون را از کسانی که استاندارد نیستند جدا کنید.
استاندارد کیفی که اکثر متخصصان به آن اعتقاد دارند، انضباط شخصی یا همان نظم فردی است. انضباط همان چیزی است که باید در موقع بهانه آوردن، ازش بهره ببرید.تنها انضباط شخصی است که می تواند کلید موفقیت به سوی موفقیت پایدار باشد.

استاندارد لاغری آسان با مدیریت بدن

معنی دیگر انضباط شخصی، مسلط شدن بر خود است. لاغر شدن زمانی امکان پذیر است که بر احساسات، امیال و رفتار خود تسلط داشته باشید. این یعنی چشم پوشی از لذت های آنی و زودگذر و وسوسه انگیز و انجام کارهای سودمند برای لذت بردن از پاداش های بزرگتر در بلند مدت.
بنابراین سبک زندگی تان را تغییر دهید. برنامه غذایی، خواب و ورزش کردن تان را سازمان دهی کنید. نظم آب خوردن را در برنامه روزانه اتون جاری کنید. بعد از هر وعده غذایی، سریع مسواک بزنید. این کار زنگ خطریِ برای پرخوری نکردن است. موزیک آرامشبخش را برای کاهش سرعت خوردن فراموش نکنید. مجموع این کارها، لاغری آسان با مدیریت بدن را برای شما فراهم می کند. سالم و تندرست باشید.

منبع مدیریت استراتژیک بدن

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا