معرفی کتاب

کتاب نقاط قوت شما

کتاب نقاط قوت شما

کتاب نقاط قوت شما راهنمای کشف 34 استعداد درونی شما ؛ عنوان کتابی است از تام راث  Tom Rath که در یکصد و هفتاد و شش صفحه و توسط انتشارات آرایان در سال 1396 به چاپ رسیده است. موضوع اصلی این کتاب نیروی انسانی است. این کتاب ترجمه‌ای است از Strengths finder 2.0, c2007 ، که امیرحسین میرزائیان مترجم آن ؛ و الناز خجسته ویراستاری کتاب را به عهده داشته است. کتاب حاضر نخستین بار در سال 1388 با عنوان ” کشف توانمندی های منابع انسانی و بکارگیری آن ” و با ترجمه علی پورقاسمی توسط انتشارات اندیشه‌گستر به چاپ رسیده است.

درباره مولف کتاب نقاط قوت شما

تام راث نویسنده، محقق و فیلم سازی است که نقش رفتار بشر در کسب و کار، سلامتی و رفاه را مطالعه می کند. آخرین کتاب های تام راث شامل پرفروش ترین کتاب آیا شما کاملا سرحال هستید؟، فیلم طولانی سرحال، و دومین کتاب کودک تام راث، با عنوان کارهای با قابلیت شارژ مجدد: بخور بخواب حرکت کن می باشند. تام 6 کتاب پر فروش نیویورک تایمز و مجله وال استریت در طول دهه ی گذشته را نوشته است که با کتاب رتبه 1 پرفروش ترین های نیویورک تایمز، سطل تو چقدر پر است؟ (نشر آوای هانا)، یا سطل شما چقدر پر است؟ (شرکت نشر البرز)، شروع می شود، کتاب نقاط قوت 2.0 پرفروش ترین کتاب سال 2013 و 2014 جهان در Amazon.com بود.

دیگر کتاب های پرفروش تام راث، رهبری بر پایه نقاط قوت (نشر دنیای اقتصاد)، چگونه بخوریم بجنبیم بخوابیم : چگونه انتخاب های کوچک منجر به تغییرات بزرگ می شوند ؛ هستند.
در مجموع، کتاب های تام راث بیش از 6 میلیون نسخه به فروش رفته اند و بیش از 300 بار در لیست پرفروش ترین های مجله وال استریت ظاهر شده اند. علاوه بر کار او به عنوان محقق، نویسنده و سخنران، به عنوان محقق ارشد و مشاور Gallup خدمت می کند جایی که او قبلا به مدت ۱۳ سال مدیریت کار سازمان بر روی اشتغال کارمندان، قدرت، رهبری و رفاه را بر عهده داشته است.

تام راث هم چنین مشاور علمی Welbe است، استارت آپی که بر روی تکنولوژی های پوشیدنی متمرکز است. تام قبلا به عنوان نائب رئیس سازمان تحقیقات سرطان VHL کار می کرد. او تحصیل کرده دانشگاه های میشیگان و پنسیلوانیا است و اغلب به عنوان استاد مهمان در این دانشگاه ها فعالیت می کند. تام و همسرش اشلی، و دو فرزندشان در آرلینگتون ویرجینیا زندگی می کنند.

پشت جلد کتاب نقاط قوت شما

کتاب نقاط قوت شما ، پرفروش ترین کتاب وال استریت ژورنال می باشد و یک راهنمای جامع توانمندی یاب بر اساس توانمندی یاب Donald O. Clifton است که با مطالعه ی آن می توانید به نوع و سطح توانمندی هایتان پی ببرید، تا دریابید در چه زمینه هایی از قابلیت شکوفایی برخوردارید. تا آنجا که باید گفت در طول چند سال اخیر، میلیون ها نفر، آن را مطالعه و از راهنمایی های جامع آن بهره برده اند. آیا شما از سطح و نوع توانمندی هایتان آگاهید؟

پیش گفتار کتاب نقاط قوت شما

در سال 1998، همکاری ام را با گروهی از دانشمندان موسسه گالوپ که زیر نظر پدر علم روانشناسی توانمندی ها، دونالد کلیفتون فقید، فعالیت می کردند، آغاز کردم. هدف ما ایجاد گفتامانی جهانی درباره نقاط قوت آدم ها بود.
ما از زندگی در دنیایی که حول محور غلبه بر نقاط ضعفمان حرکت می کرد خسته شده بودیم. تاکید مداوم جامعه بر نقاط ضعف و کاستی های افراد، به نوعی وسواس فکری جهانی تبدیل شده بود. علاوه بر این، کشف کرده بودیم که اگر مردم به جای سعی در برطرف سازی نقاط ضعفشان، انرژی خود را روی پروش توانمندی های شان بگذارند، توانمندی های شان برای رشد و و پیشرفت چند برابر می شود.

ما بر اساس پژوهش های چهل ساله موسسه گالوپ، 34 استعداد برتر مردم را گردآوری و هم چنین آزمون توانمندی یاب کلیفتون را ابداع کردیم تا به مردم کمک کنیم استعدادهای خود را کشف کنند و از آن ها بهره بگیرند. ما در سال 2001، نسخه اولیه این تست را با یک کتاب پرفروش مدیریتی به نام هم اکنون توانمندی های تان را کشف کنید ، منتشر کردیم؛ اما این بحث به سرعت از حوزه مدیریت منابع انسانی فرا رفت و مخاطبان دیگری یافت. دنیا به ظاهر آماده پذیرش بحثی شده بود که ما آغاز کرده بودیم.

در طول چند سال اخیر، میلیون ها نفر در آزمون توانمندی یابی شرکت کرده اند و کتاب هم اکنون توانمندی های تان را کشف کنید هم پنج سالی پی در پی، در فهرست پرفروش ترین کتاب ها بوده است.
آزمون توانمدی یاب به بیش از بیست زبان ترجمه شده و در بیش از صد کشور مورد استفاده ی سازمان ها، مدارس و گروه های اجتماعی قرار می گیرد، اما ما هنوز برای بنا کردن خانواده ا، جوامع و محیط های کارای که بر اساس توامندی های افراد شکل گرفته باشد، راهی طولانی در پیش داریم.

در طول ده سال گذشته، موسسه گالوپ روی بیش از ده میلیون نفر، تحقیقی با موضوع “میزان بازده کاری افراد در محل کار” انجام داده و یک سوم از آن ها موافقت خود را با این عبارت اعلام کرده اند: ” من در محل کارم، هر روز فرصت انجام کاری را می یابم که در آن استعداد و مهارت دارم”. اما دو سوم دیگرِ افرادی که فرصت استفاده از توانمندی هایشان در محل کار را پیدا نمی کنند، باید بهای سنگینی را بپردازند، زیرا حتی یک نفر از آن ها، در این تحقیق اعلام نکرده بود که از لحاظ احساسی به کارش علاقه مند است.

تخقیقات ما نشان می دهد افرادی که هر روز فرصت استفاده از توانمندی هایشان در محیط کار را پیدا می کنند، شش برابر بیشتر به کارشان علاقه مند هستند و سه برابر بیشتر کیفیت عالی زندکی شان را اعالم می کنند.
خوشبختانه، تحقیقات ما این را هم نشان می دهد که اگر کسی را در محیط کارتان داشته باشید که مدام بر توانمندی هایتان تاکید کند، این موضوع باعث ایجاد تغییرات مثبت بسیاری می شود. در سال 2005، ما روی این که اگر مدیران روی توانمندی ها یا نقاط ضعف کارمندان شان تمرکز کنند یا کاملا به آن ها بی اعتا باشند، تحقیقی انجام دادیم. یافته های ما نشان داد که بی تفاوتی کارمندان نسبت به کارشان و جو منفی ای را که در تشکیلات کاری ما حاکم است، چه قدر آسان می توان کاهش داد.

رفتار مدیرتان با شما، احتمال دلسردی شما از کارتان

اگر به شما بی اعتنایی کند 40%
اگر روی نقاط ضعفتان تمرکز کند 22%
اگر روی توانمندی هایتان تمرکز کند 1%

همان طو رکه در نتیجه این تحقیق می بینید، داشتن مدیری بی اعتنا حتی از داشتن مدیری که روی نقاط ضعف شما تاکید کند، زیانبارتر است.
شگفت آور تر از همه این است که اگر مدیرتان روی توانمندی های شما تاکید کند تا چه می تواند از احتمال ایجاد احساس بدتان نسبت به محیط کار بکاهد.
به نظر می رسد این بیماری همه گیر بی تفاوتی و دلسردی کارمندان نسبت به کارشان، که هروز شاهد آن هستیم، قابل درمان است. درمان آن هم کمک به اطرافیان در پرورش توامندی هایشان و تمرکز روی توامندی افراد است.
با مطالعه کتاب نقاط قوت شما می توانید، با 34 درونمایه استعداد اصلی انسان ها آشنا شوید، ببینید که خودتان صاحب کدام استعدادها هستید و زندگی حرفه ای و شخصی تان را بر مبنای ایجاد توانمندی بر پایه آن استعدادها شکوفاتر کنید.


روش تهیه کتاب نقاط قوت شما

 

 

برای تهیه نسخه چاپی کتاب اینجا را کیلک کنید

نسخه الکترونیکی کتاب را هم از اینجا تهیه کنید

 


مشخصات کتاب

عنوان : نقاط قوت شما
زیر عنوان: راهنمای کشف 34 استعداد درونی شما
مؤلف: تام راث
ناشر: آرایان
مترجم: امیرحسین میرزائیان
ویراستار: الناز خجسته
زبان: فارسی
رده‌بندی دیویی: 658.314
سال چاپ: 1396
نوبت چاپ: 1
تیراژ: 1000 نسخه
تعداد صفحات: 176
قطع و نوع جلد: رقعی (شومیز)
شابک 10 رقمی: 600713394X
شابک 13 رقمی: 9786007133941

گردآوری مدیریت استرتژیک بدن

موضوع:مدیریت برنامه‌ریزی توانمندسازی کارکنان نیروی انسانی
Employee empowerment
Manpower planning
Manpower policy

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا