معرفی کتاب

کتاب حلقه‌ای از زنجیر من باش

کتاب حلقه‌ای از زنجیر من باش

کتاب حلقه‌ای از زنجیر من باش  (ارائه راهکارهای عملی جهت برقراری ارتباط مؤثر بادیگران ویژه مدیران، کارمندان، همسران و والدین)، نوشتۀ آزاده کیانی، به آموزش مهارت‌های ارتباط مؤثر در خانواده، محل کار و جامعه می‌پردازد.

درباره کتاب

در این کتاب با پرداختن به مثال‌ها و داستان‌های واقعی و قابل لمس به تشریح لزوم یادگیری این مهارت‌ها پرداخته شده است. والدین، همسران، مدیران، کارمندان و همه افرادجامعه جهت بهبود روابط خود و رضایت بیشتر از زندگی می‌توانند از این کتاب استفاده نمایند.

این کتاب، ارتباط، را مانند چسبی می‌داند که همه بشریت را به هم پیوند می‌دهد. ارتباط همان چیزی است که باعث می‌شود میلیون‌ها موجود روی زمین به‌طور تصادفی با هم پیوند بخورند. برقراری ارتباط، شباهت زیادی به این موضوع دارد. بسیاری از افراد با روش کنونی برقراری ارتباطشان احساس راحتی می‌کنند و وقتی با فرد دیگری که به روش متفاوتی ارتباط برقرار می‌کند مواجه می‌شوند، احساس خوبی ندارند و درنتیجه از آن‌ها اجتناب می‌کنند.یکی از مهم‌ترین مفاهیم برقراری ارتباط این است که یاد بگیریم همه چیز درباره شما نیست. شما (گوینده) نیازی ندارید که مهارت‌های برقراری ارتباط مؤثر را برای خودتان یاد بگیرید، شما از قبل دارای افکاری در مغز خود می‌باشید.


معرفی کتاب

در مقدمه‌کتاب  می‌خوانیم: اعتقاد ما بر این است که اگر بتوانیم به افراد آموزش دهیم تا با هم گفتگو کنند، آن‌ها دیگر یکدیگر را آزار نخواهند داد. اگر نیاز دارید با انسان دیگری ارتباط برقرار کنید باید توانایی برقراری ارتباط را داشته باشید. برقراری ارتباط از طریق کلام (ارتباط کلامی) یک مهارت است، مانند ورزش. در فوتبال، ممکن است ضربه زدن به توپ با پای راست معمول باشد و افراد این کار را به‌خوبی انجام دهند اما ضربه با پای چپ برایشان آسان نباشد، اما یک مربی خوب، آن‌ها را وادار خواهد کرد با پای ضعیف‌تر ضربه بزنند تا بتوانند در آینده در مسابقات به آسانی پای خود را عوض کنند.

آزاده کیانی در  این کتاب، به موارد زیر اشاره دارد:

1. مدیرانی که با مشکلات جدی در مدیریت سازمانشان مواجه‌اند و تبعات ناشی از این سوءمدیریت دامن‌گیر رده‌های پایین سازمانی می‌شود

2. والدینی که از برقراری روابط خوب و مؤثر با یکدیگر و با فرزندانشان ناتوان‌اند

3. ناتوانی در وارد شدن به جمعی و یا صحبت با افراد ناآشنا،

4. درماندگی از این‌که نمی‌توانیم حرفمان را به همسر، فرزند یا همکارمان بفهمانیم

5. یا چرا نمی‌توانیم تغییری در خود، شرایط زندگی و رفتارمان ایجاد کنیم

همه این‌ها به دلیل عدم برقراری ارتباط مناسب و مؤثر است. با خواندن این کتاب می‌توانید این تغییر را ایجاد کنید و می‌توانید مؤثرتر ارتباط برقرار کنید و راحت‌تر با خودتان کنار بیایید. ارتباط و تأثیر، عامل موفقیت‌ها و موقعیت‌های مناسب ماست.


فهرست مطالب

مقدمه ای از دکتر اتان بکر

فصل اول: داستان حلقه و زنجیر

فصل دوم: ر روابط برای بلندشدن زنجیر و حفظ حلقه‌هایمان چه کنیم؟

فصل سوم: روابط کاری

فصل چهارم: حلقه‌های زنجیر خانواده

فصل پنجم: چطور با ارتباط موثر تغییر ایجاد کنیم؟

فصل ششم: ارتباط موثر در جامعه

فصل هفتم: نویسندگان الهام‌بخش

فصل هشتم: بهبود فردی

فصل نهم: قضاو ت نکنیم، شکایت نکنیم

فصل دهم: چطور به روابطمان جان تازه ببخشیم (روابط همسران)

سخن پایانی

منبع مدیریت استراتژیک بدن

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا