معرفی کتاب

کتاب آزمون اشتیاق

کتاب آزمون اشتیاق

کتاب آزمون اشتیاق ، روشی ساده برای کشف سرنوشت شما The Passion Test: The Effortless Path to Discovering Your Life Purpose ؛ یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز است که به شما در کشفِ معنای پنهانِ زندگی‌تان کمک می‌کند. در واقع، همه ما می‌خواهیم زندگی‌ای هدفمند داشته باشیم،کارهایمان را با اشتیاق انجام دهیم، از گذران روزهایمان به وجد بیاییم، زندگیمان را عاشقانه دوست بداریم و نقش و مشارکتی ارزشمند در کارها داشته باشیم. حال اشتیاق واقعی در چیست؟

در این کتاب به همین موضوع پرداخته می‌شود و با بیان داستان‌هایی از قهرمانان زندگی واقعی مانند «جک کنفیلد»، «ریچارد پال اوانس» و… نشان داده می‌شود که با انجام آزمون اشتیاق که در کتاب آمده و شناسایی پنج اشتیاق نخست خود؛ نه تنها داشتن زندگی سرشار از اشتیاق ممکن است، بلکه کاملا شدنی است. این کتاب اثر ژانت بری اتوود Janet Attwood  و کریس اتوود Chris Attwood  می باشد که آن را مترجم توانمند کشورمان، مهدی قراچه‌داغی قرچه داغی به فارسی برگرداننده، و نشر خوب البرز هم به چاپ رسانیده است.


رسالت کتاب آزمون اشتیاق

نویسندگان کتاب آزمون اشتیاق به هزاران نفر آموختند که چطور با پرده ‌برداشتن از اشتیاق‌هایشان و زندگی مطابق با آن چیزهایی که بیشترین اهمیت را برایشان دارد، زندگی خود را شکل دهند. شما با انجام این آزمون می‌توانید پنج اشتیاق اول خود را شناسایی و می‌آموزید چگونه با پیروی از فرایند گام‌به‌گام و سادۀ اتوودها، زندگی‌ خود را با آن اشتیاق‌ها همراه کنید.


پشت جلد کتاب آزمون اشتیاق

آیا آزمونی ساده می‌تواند زندگی شخصی را تغییر دهد؟ ژانت بری اتوود و کریس اتوود از طریق آزمون اشتیاق به هزاران نفر آموختند که چطور با پرده برداشتن از اشتیاق‌هایشان و زندگی مطابق با آن چیزهایی که بیشترین اهمیت را برایشان دارد، زندگی خود را شکل دهند. شما با انجام این آزمون می‌توانید پنج اشتیاق نخست خود را شناسایی کنید و می‌آموزید چگونه با پیروزی از فرایند گام به گام و ساده اتوودها، زندگی‌تان را با آن اشتیاق‌ها همخوان کنید.

با ترکیب داستان‌هایی از قهرمانان زندگی واقعی و بینش عمیق نمونه‌هایی عالی از زندگی مشتاقانه مانند جک کنفیلد، ریچارد پال اوانس و استیون ام. آر. کاوی که تجربه‌های شخصی‌شان را برای ما ترسیم می‌کنند اتوودها نشان می‌دهند داشتن زندگی‌ای سرشار از اشتیاق نه تنها ممکن است بلکه کاملا شدنی است.


پیشگفتار کتاب آزمون اشتیاق

«آیا هرگز از زندگی تان مأیوس شده اید؟ شده است فکر کنید که رؤیاهایتان هیچگاه به حقیقت نخواهد پیوست؟ در این کتاب می خواهیم این موارد را در زندگی تان تغییر دهیم. اغلب ما میدانیم حیات بخشیدن به اشتیاق هایمان باعث گشوده شدن درها به روی زندگی ای شاد و پربار می شود. اما خیلی ها می خواهند بدانند که این اشتیاق چیست و کدام است. من اغلب گفته ام که «نخستین دلیل نرسیدن اشخاص به آنچه می خواهند این است که آنان نمی دانند چه می خواهند.» کتاب آزمون اشتیاق ساده ترین و شفاف ترین روش را برای پی بردن به آنچه می خواهید، پیش روی شما می گذارد. نکته مهم در این روش این است که بدانید شما چه کسی هستید. وقتی ده یا پانزده ویژگی زندگی آرمانی خود را فهرست کردید، از دانستن اینکه واقعا چه چیزهایی برای شما اهمیت دارد شگفت زده خواهید شد. شفاف بودن در دستیابی به موفقیت اهمیت حیاتی دارد.»

این شفافیت منجر به قدرت می شود-قدرت دست به کار شده-که اساس توفیق، دستاورد مثبت و خوشبختی در زندگی است. بدون داشتن جهت و سمت وسوی شفاف، یا از حرکت باز می ایستید، یا در دُوری باطل می افتید.
بدتر از همه، نمی توانید از حداکثر توانمندی خود استفاده کنید! زیرا جرأت دادن تعهدی تمام و کمال را نخواهید داشت.
البته هر جهت گیری ای شما را به کمال مطلوب نمی رساند و این یک توان آزمایی بزرگ است. هر یک از ما چیزی برای عرضه به جهان داریم؛ هر فردی استعدادی طبیعی دارد. برای رسیدن به خوشبختی و شادمانیِ حقیقی باید از موقعیت منحصر به فردمان برای ارزشمندتر کردن زندگیِ دیگران استفاده کنیم.

آزمون اشتیاق که در این کتاب با آن آشنا می شوید، به شما کمک می کند به استعدادهای منحصر به فرد خود پی ببرید. سپس این دیگر وظیفه شماست که آن را به کسانی معرفی کنید که نیازمند آن هستند.

با آرزوی شادمانی
تی.هارو اِکِر
نویسنده کتاب پرفروش رازهای ذهن یک میلیونر

 


در قسمتی از کتاب آزمون اشتیاق می‌خوانیم :

« وقتی شنیدم نامادری ام نیاز به مراقبت دارد، دانستم این همان کاری است که باید انجام دهم. آنگاه بود که فهمیدم چرا باعجله دو چمدان برای خود برداشته ام! برادرم، جان، که زیر فشار کاری فراوان قرار داشت و خواهرم، میکی، که برای گذراندن تعطیلات به اروپا رفته بود، در شرایطی نبودند که بتوانند کنار نامادری مان باشند. فقط من می توانستم برنامه ام را تغییر دهم و در ماه های آخر زندگی مارگی از او مراقبت کنم پذیرش چیزی که در آن لحظه ظاهر شده بود، فکر ملاقات با روشنگران را به گوشه ای نهاد و ماندن کنار مارگی به اشتیاق اولم تبدیل شد. این یکی از زیباترین لحظه هایی است که داشته ام.»

{هر لحظه موهبتی است، وقتی پذیرای آن چیزی باشید. که در آن لحظه ظاهر می شود} – اژانت و کریس اتوود


نحوه تهیه کتاب آزمون اشتیاق

شما میتوانید نسخه الکترونیکی کتاب (PDF) را از سایت فیدیبو تهیه نمایید

همچنین نسخه چاپی کتاب را از اینجا تهیه کنید

 


فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
مقدمه

بخش یک _ کشف اشتیاق شما

فصل یک: آغازِ آغاز
فصل دو: آزمون اشتیاق متولد می شود
فصل سوم:شرکت در آزمون اشتیاق
فصل چهارم: زندگی پراشتیاق خود را خلق کنید
فصل پنجم: خواسته های خود را برآورده کنید
فصل ششم: اجازه دهید رویاهایتان تحقق یابد
فصل هفتم: دنیا به شکلی است مه شما هستید

بخش دوم _ اشتیاق های قهرمانان زندگی واقعی

فصل هشتم: شکست را انتخاب نمی کنیم
فصل نهم: موضوع بر سر فردی دیگر است
فصل دهم: در ذهن بازی کنید و برنده شوید
فصل یازدهم: حرکت به سودی اعتماد
فصل دوازدهم: استعفا از مقام مدیرکلی دنیا
فصل سیزذهم: یکپارچگی درونی
پی گفتار


مشخصات کتاب

عوان: آزمون اشتیاق
زیر عنوان: روشی ساده برای کشف سرنوشت شما
مؤلف: جانت‌بری اتوود
ناشر: شرکت نشر البرز
مترجم: مهدی قراچه‌داغی
ویراستار: صادق یزدانی
زبان: فارسی
رده‌بندی دیویی: 158.1
سال چاپ: 1398
نوبت چاپ: 1
تیراژ: 700 نسخه
تعداد صفحات: 252
شابک 10 رقمی: 600987632X
شابک 13 رقمی: 9786009876327

گردآوری: مدیریت استراتژیک بدن

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا