مديريتمقاله

راهی به سوی سلامتی

راهی به سوی سلامتی

راهی به سوی سلامتی _ در روزگاری که مساله چاقی و بیماری های ناشی از آن هم در میان جوانان و هم بین بزرگسالان به طرز وحشتناکی رو به افزایش است؛ اهمیت سلامت فردی بیش از هر زمان دیگری حیاتی است.
امروزه ما در یک جامعه پر مشغله و پر سرعت زندگی می کنیم که برای بسیاری از مردم موقعیت های غیر سالم، فشار و اضطراب بوجود می آورد. رندگی پر هیاهوی ما زمانی برای استراحت، ورزش، برنامه ریزی و آماه کردن غذای سالم برای ما نمی گذارد.
نادیده گرفتن نیازهای اساسی روح، جسم و ذهن مان؛ مواد لازم را برای تهیه یک زندگی بسیار کم کیفیت و در نهایت بیماری های نوان فرسا و کشنده را دراختیار ما می گذارند. سلامتی یک جایگزین لذت بخش آن هم فقط برای زیستن است، جایگزینی برای زندگی کردن با خستگی، نداشتن انرژی و توان، استرس بیشتر و احتمال بالاتر برای بیمار شدن است.
زندگی کردن با سلامتی کامل بر تمام ابعاد زندگی شما اعم از جسمی، ذهنی، روحی و عاطفی تاثیر بسیار مثبتی خواهد داشت.

راهی به سوی سلامتی

علاوه بر تمام مزایایی که از گنجاندن ورزش روزانه، رژیم غذایی سالم و کنترل موثر استرس یا فشار روحی در طرح زندگی سالم خود بدست می آورید؛ میزان احساسی که سلامتی به شما می دهد،خیلی مهم تر است. در حقیقت، تفاوت عمده ای میان بیمار نبودن و سلامت حقیقی وجود احساس است.
مبلغان راهی به سوی سلامتی؛ مفهوم سلامتی را به شکلی ساده و قابل فهم برای همه ارائه داده اند. آنها پیچیدگی های موضوع را حذف کرده اند و یک راهنمای ساده و قدم به قدم برای رسیدن به سلامتی در اختیار ما می گذارند.
اما بعضی بخش ها مثل برنامه ریزی برای مواد غذایی و میان وعده ها، اهمیت خواب، اختصاص زمانی برای مراقبت از خود و پیگیری پیشرفت فردی به نظر جالب تر می آید.

 

نویسنده: علیرضا آزاد
مشاور ارشد مدیریت استراتژیک بدن

 

منبع: Road to Healthy

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا