معرفی کتاب

کتاب هر روز برای همان روز

کتاب هر روز برای همان روز

کتاب هر روز برای همان روز نوشته ی مسعود مهدوی پور است. موضوع این کتاب نکته گویی ها و همچنین راه ورسم زندگی می باشد. مطالبی که این کتاب را از 365 عنوان و 365 مطلب مجزا تشکیل شده، صرفاً یافته ها، تجربه های درونی و تراوشات ضمیر نیمه آگاه و آگاه این قلم است.
رمزها مانند ظروفی هستند که محتوا و هویت هر ظرف، کیفیت و سرنوشت ظرف بعدی را تعیین می کند. از طرفی هر روزی که از بامداد آغاز می شود، هویت و استقلال همان روز را دارد.

درباره کتاب هر روز برای همان روز

کتاب هر روز برای همان روز حاصل تجربه¬ های شخصی نویسنده در طول سال¬ های زندگی است و هر متن هویت خاص خود را دارد. مطالعه ¬ی مقدمه و پیشگفتار، موجب ارتباط مؤثرتر با کتاب می¬ شود، و توصیه می¬ شود هر روز تنها مطلب همان روز مطالعه شود. اگر این صبر و تأمل در خواندن کتاب به کار رود، خواهید دید که پس از یک سال خورشیدی، روند سالم و پایداری در زندگی جایگزین عادت¬ های ناخواسته می¬ شود.
همچنین کسانی که علاقه¬ مند به انجام تمرین مراقبه هستند، می-توانند تمرین شخصیِ خود را از میان 12 متن ذکر شده انتخاب کنند، یا با انجام مرتب آن¬ها پس از یک سال به تمرینی معتدل و جامع دستیابی پیدا کنند.


موضوع کتاب هر روز برای همان روز

تمام موضوعات کتاب، فرد را به سوی سلامت جسم و ذهن و ارتباط با طبیعت هدایت می¬ کند. این موضوعات شامل: سلامت و سادگیِ تغذیه، عادت¬ ها، خواب، حرکت و ورزش، سلامت گفتار و رفتار، سلامت ذهن، پذیرش و تطبیق با شرایط پیش¬ بینی نشده در زندگی، تمرکز، توجه، زمانِ حال، قدرت لحظه، ارتباط با عناصر بکرِ طبیعت همچون آب، آفتاب و هوای پاک، ارتباط با درون و بیرون و در کل زندگی ساده و سالم و حرکت در راه میانه و اعتدال در همه ¬ی امور است.
نکته:
از شاخصه ¬های بارز کتاب، سادگی در نوشتار آن است که موجب شده برخی مسائل سخت و پیچیده، برای همه قابل درک و آماده ی تجربه باشد. همچنین متناسب با زندگی عادیِ یک انسان شهرنشین و پرمشغله¬ ی امروزی است که در دنیای ارتباطات و تکنولوژی محاصره شده است. در واقع را¬ه ¬گشای کسانی است که زندگی سالم را در بطن جنگلِ تمدن و سرعت که واقعیتِ جهان امروز است، جستجو می -کنند.


نویسنده کتاب هرروز برای همان روز

مسعود مهدوی پور نویسنده کتاب هرروز برای همان روز، این کتاب را به کسانی تقدیم می کند که ایمان دارند زندگی یک رود پر خروش و پر قدرت، گاه هراس انگیز و پر اهمیت، گاهی پر از مهر و عشق و همیشه آبستن رویدادهای پیش بینی نشده است و به کسانی که…
محتوای این کتاب مجموعه ی کسب شده از مطالعه ی منابع مختلف، آهنگ زندگی معتدل و تجربه ها و درک های شخصی 57 سال زندگی است و به هیچ عنوان آنها را به ماوراء الطبیعه یا دنیای به اصطلاح ناشناخته نسبت نمی دهد.
در این جا با صراحت به خواننده گفته می شود ارتباط روزانه با قلب مفهوم هرمتن در فضای بردباری و تلاشی که هم سو با گردش روز و شب است، باعث می شود درست پس از یک سال خود را در جایگاهی ببینید که عوامل زیر به تدریج تحت تأثیر توجه هر روز شما و گردش ایام و با صرف کمترین انرژی، جای معتدل و ثابتی در زندگی تان پیدا می کند و مطالعه ی کل کتاب می تواند به عنوان یک دوره ی آموزشی یک ساله عمل کند.


وجه مشترکی که بین تمام 365 موضوع کتاب وجود دارد، عوامل زیر است:

• پزشکان دردسترس و رایگانی چون آب، آفتاب، غذای سالم و ورزش
• پذیرش و تطبیق با شرایط پیش بینی شده
• ارتباط متوازن دنیای درون و بیرون
• اهمیت چیدن درست اشیای محل زندگی
• ذهن متمرکز و جسم سالم
• اهمیت قدرت لحظه، تمرکز و توجه
• اهمیت راه میانه و اعتدال در زندگی
• « نوشتن » راهی مؤثر و راهپیمایی و تمرین های مؤثر
• تحلیل درست گذشته و طراحی خلاق آینده فقط در زمان حال انجام می شود.


روش مطالعه کتاب

این متون روزانه نوشته شده است، لذا هر زمان این کتاب را تهیه کردید مطالعه ی آن را از همان روز شروع کنید تا طی یک سال دوباره به همان روز برسید؛ زیرا تنها در این صورت تأثیرگذار خواهد بود. تعداد موضوعات کتاب برابر و منطبق با 365 روز سال یعنی بر اساس 365 بار گردش وضعی کره ی زمین حول محور قطبی خود و مطابق با یک سال یا یک گردش کامل زمین به دور خورشید است.
از میان موضوعات کتاب 127 موضوع به دلیل جنبه ی کاربردی بسیار بالای آنها و پرورش کفایت های ذهنی، تکنیک های « توجه » نامیده می شود، و از بین آنها 31 تکنیک اهمیت زیادتری دارند، که با با علامتی از بقیه جدا شده اند.


قسمتی از متن کتاب:

در این فضای پاک حرف بزنید، حرف هایی را که تا کنون به هیچ کس در دنیا نگفته اید، و حقیقی ترین مفاهیم را در رساترین و شفاف ترین جمله ها به گفتگو در آورید. به بند بند حروف کلمات خود، آگاهی داشته باشید، و صدای خود را خوب بشنوید. آن قدر بگویید تا حال و جایگاه شما به کلی تغییر کند، سپس به سوی کارها و زندگی کار خود برگردید.

 

با انجام مکرر این تکنیک ها و تمرینات انتخاب شده، ذهن و آگاهی به نحو بارزی رشد می کند.


مشخصات کتاب:

نام کتاب: هر روز برای همان روز
Every day for the same day
نویسنده: مسعود مهدوي پور
موضوع: راه و رسم زندگی
موضوع اصلی: روانشناسی
موضوع فرعی: ذهن و روح
انتشارات: بهجت
سال انتشار : ۱۳۹۶
نوبت چاپ: ۸
شابک: 9786003380059
قطع: وزیری
تعداد صفحات: 496
تعداد جلد: 1
نوع چاپ: سیاه و سفید
جلد کتاب: گالينگور
قیمت: ۴٠٠,٠٠٠ریال

کتاب هر روز برای همان روز اولین بار در تابستان 1393 به چاپ رسید و هم اکنون چاپ هشتم آن در اختیار علاقه مندان است.


تغییراتی که پس از چاپ نخست در کتاب می بینید:

• ویرایش جدید کتاب
• اضافه شدن تاریخ میلادی در کنار تاریخ خورشیدی
• متمایز شدن تکنیک¬ های توجه با علامت *
• متن ¬هایی که با یک ستاره (*) مشخص شده، تمرین¬ های «توجه» در بطن کارهای عادیِ روزمره است که زمان خاصی صرف آن نمی¬ شود و انجام آن¬ها پس از مدتی باعث بالا رفتن میزان توجه و تمرکز می¬ شود. نشان دو ستاره (**) معرف تمرین ¬هایی است که از اهمیت بیشتری برخوردارند و انجام آن¬ها نیاز به صرف زمان دارد. 12 متن در کتاب با سه ستاره (***) مشخص شده که 12 تکنیک مراقبه است. در هر ماه فقط یک متنِ *** گنجانده شده و مشخصه‌ی دیگر این 12 متن تصویر یک سنگ است.
• اضافه شدن متن شب یلدا و تعدادی عکس
• جابه¬ جایی برخی متون و عکس ¬ها
• بازنگری نویسنده بر روی جملات bold در هر متن که معرف قلب و محتوای هر یک از مطالب است.
• این کتاب هم اکنون در دست ترجمه به زبان¬ های انگلیسی و فرانسه است.


مراکز فروش:

کانون یوگا: تهران، خیابان شریعتی، خیابان ظفر (دستگردی)، خ گوی آبادی، نبش پیوندی، پلاک 19
تلفن: 22916954

فروشگاه انتشارات بهجت: تهران، خیابان ولی عصر، دوراهی یوسف آباد، پلاک 1978
تلفن: 88899907 – 88967176 – 88957176

منبع مدیریت استراتژیک بدن

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا