معرفی کتاب

کتاب زندگی خود را طراحی کنید

کتاب زندگی خود را طراحی کنید

کتاب زندگی خود را طراحی کنیدچگونه زندگی خوب و شادی برای خود بسازیم“؛ Designing your life : how to build a well-lived, joyful life در سال 2016 در آمریکا با نگارش بیل بورنت  Bill Burnett و دیوید ایوان  David Evans منتشر شد و توانست در همان سال از پرفروش ترین کتاب های آمریکا لقب بگیرد. در این کتاب سعی شده است که توضیحات کامل و جامعی در مورد ارتباط طرز نگرش افراد موفق با دنیای پیرامون آنها را نمایش دهد.

اغلب ما صرف نظر از این که چه سن و سالی داریم، هنوز به دنبال یافتن پاسخی برای این سوال اساسی هستیم: «زمانی که بزرگ شدی، می خواهی چه کاره شوی؟» کتاب زندگی خود را طراحی کنید کتابی فوق‌العاده درباره نحوه دست‌یابی به شغلی، رضایت‌بخش است. از بین کتاب‌های متعددی که درباره مسیر شغلی خوانده‌ام، به نظرم این کتاب از همه جامع‌تر و کاربردی‌تر است.

پس حتما با این نوشته و معرفی کتاب زندگی خود را طراحی کنید همراه باشید. پیشنهاد مشخصم این است که قلم و کاغذی هم همراه داشته باشید و ایده‌های احتمالی این متن نسبتا طولانی را یادداشت کنید.

در ادامه بعد از معرفی نویسندگان کتاب و لابراتوار طراحی زندگی دانشگاه استنفورد (که خاستگاه اصلی این کتاب است) در مورد فصل‌های مختلف کتاب حرف خواهیم زد و بخش‌های منتخب هر فصل را با هم مرور می‌کنیم.

در انتها هم درباره نحوه خواندن کتاب، قیمت و نحوه خرید کتاب هم خواهیم گفت و البته خلاصه کتاب هم برای دانلود در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

 


معرفی کتاب زندگی خود را طراحی کنید

در کتاب زندگی خود را طراحی کنید، قدم به قدم پیش می رویم تا نحوه‌ی برخورد صحیح با موضوعات زندگی و دغدغه‌های شغلی مان را یاد بگیریم؛ مسائلی که اکثر ما خواه‌ناخواه در زندگی خود با آن ها سر و کار داریم.

حُسن این کتاب در این است که لحن آن به‌ هیچ‌وجه خشک و رسمی نیست، زیرا نویسنده سعی کرده نکات لازم را از طریق داستان‌‌های جذابی که درمورد زندگی افراد مختلف نقل می‌کند، به ما آموزش دهد و با استفاده از تفکر طراحانه و برخورد واقع‌گرایانه با مسائل، به ما کمک کند که «زندگی دلخواه خود را طراحی کنیم!»

کتاب زندگی خود را طراحی کنید به ما یاد می‌دهد که برای داشتن یک زندگی شاد و موفق، لازم نیست حتماً تغییرات بزرگی در زندگی مان ایجاد کنیم؛ گاهی با یک تغییرِ نگرش و راه‌حل ساده، می‌توانیم «زندگی خوب و شادی برای خود بسازیم!» در واقع، این کتاب درباره‌ی هنر حل مسئله است و می‌ کوشد مهارت حل مسئله را افزایش دهد. اما نه مسئله‌ های تولید و تجارت و کسب و کار؛ بلکه مسئله های مهم زندگی.

نویسندگان این کتاب، بارها تأکید می‌ کنند که برای حل بسیاری از مسئله‌ها، باید عادت کنیم آنها را در شرایط متفاوتی ببینیم. کاری که خودشان انجام داده اند و به نتیجه رسیده اند. این کتاب چگونگی برخورد صحیح با موضوعات زندگی و دغدغه های شغلی را به شیوه ای قدم به قدم به ما یاد می دهد.

درباره کتاب زندگی خود را طراحی کنید

در میان کتاب هایی که در زمینه موفقیت نوشته شده اند، یکی از بهترین ها می باشد. در کتاب زندگی خود را طراحی کنید باورهای غلطی که طی سالها در ذهن ما شکل گرفته است را به چالش می کشد و سعی در تغییر آنها دارد. در بخشی از کتاب عنوان شده است که یکی از باورهای غلط انسان ها جمله “خیلی دیر است” است که نویسندگان سعی دارند به جای آن باور “برای طراحی زندگی که عاشق آن هستید هیچ وقت دیر نیست” را جایگزین کنند.

در ادامه کتاب زندگی خود را طراحی کنید تاکید دارد که زندگی بازی برد و باخت نیست و زندگی یک بازی نامحدود است ، از این رو باید نگرش برد و باخت به آن را تغییر داد. خرید کتاب زندگی خود را طراحی کنید برای کسانی که از شغل خود ناراضی هستند یا به دلایلی در زندگی شخصی احساس می کنند نیاز به تحول دارند می تواند بسیار مفید باشد.

موضوع قابل توجه در مورد کتاب، این است که در ابتدا داستان هایی روایت می‌ شود و بعد نکات مهم در قالب باکس‌ های پیام به خواننده یادآوری می‌ شود. باکس‌ های پیامی که شامل باور غلط و راهکار برای تغییر نگرش می‌ شوند.

این کتاب حداقل به شما یاد می دهد که چگونه در هر سن یا مرحله ای که هستید، یک زندگی خوب را برای خود «طراحی کنید» و بسازید.

اهمیتی ندارد چه کسی بوده اید و کجا هستید، برای زندگی خود چه کار کرده اید و می کنید، چقدر جوان یا مسن هستید. شما می توانید از همان تفکری استفاده کنید که شگفت انگیزترین تکنولوژی ها، محصولات و فضاها را به¬ وجود آورد تا حرفه¬ شغلی و زندگی خود را طراحی کنید. زندگیِ که موفقیت آمیز و لذت بخش باشد، و دائماً در آن خلاقیت و بهره وری موجود است.

طراحی زندگی مسیری به سمت جلو است

زندگی فراتر از چک حقوق و عملکرد کاری است. همه ما باید بدانیم که برای کسی مهم هستیم. همه ما باید بدانیم که کار ما به پیشرفت دنیا کمک می کند. همه ما می خواهیم بدانیم که به بهترین وجه ممکن، با بیشترین هدف و معنای ممکن، عشق می ورزیم و زندگی می کنیم و این که ما با لذت این کار را انجام می دهیم.

شما برنامه های مهمی برای اجرا دارید؛ شما انتخاب هایی برای انجام دارید؛ و زمانی که آن را انجام بدهید زندگی شما کاملا با قبل متفاوت خواهد شد. در این معنا طراحی جدید شما جایگزین طراحی قدیمی شما می شود و این تغییر به راستی کار بزرگی است. شما می توانید آن را واقعا حس کنید.

طراحی زندگی با شعار «زنده باد تجربه»

به نظرم یکی از شعارهای اصلی کتاب زندگی خود را طراحی کنید این است: زنده باد تجربه. یعنی ما بیش از اینکه نیاز به دادن تست‌های شغل‌یابی بیشتر یا گرفتن مدارک دانشگاهی بیشتر داشته باشیم، نیاز داریم که تجربه کنیم و در عمل احساس خودمان نسبت به شغل مورد نظر را بیابیم.
کاش والدین کمی بیشتر به اهمیت تجربه کردن فرزندان‌شان واقف بودند و اجازه لمس محیط واقعی کار را خصوصا در سال‌های نوجوانی و جوانی به آنها می‌دادند.
و کاش ما خودمان موقعیت‌های کسب تجربه بیشتری را برای خودمان فراهم کنیم تا با استفاده از تجارب بدست آمده مسیر شغلی بهتری را برای خودمان بسازیم.

در متن پشت جلد کتاب آمده است:

این یک کتاب راهنمای شغلی و عملی است و برای کسی که بخواهد زندگی و شغل مورد علاقه خود را بسازد، خواندن آن یک رویداد سرنوشت ساز محسوب می شود.

درباره نویسندگان کتاب زندگی خود را طراحی کنید

بیل بورنت (Bill Burnett) و دیوید ایوانس (David Evans) نویسندگان کتاب زندگی خود را طراحی کنید، سال ها مدرس دوره طراحی زندگی در دانشگاه استنفورد بوده‌اند. آنها در مدت بیش از ۱۵ سال با ۲۰۰۰ دانشجو مبانی این کتاب را تمرین کرده‌اند و از قضا این دوره یکی از دوره‌های بسیار پرطرفدار در دانشگاه استنفورد هم هست.

البته بعدها علاوه بر تدریس این دوره در استنفورد، این زوج نویسنده، به تدریس آزاد این دوره برای غیردانشجویان هم پرداخته‌اند. تجارب مهندسی بیل بورنت و دیوید ایوانس و استفاده از تفکر طراحی برای طراحی قطعات فیزیکی، الهام‌بخش آنها برای طراحی مهم‌ترین داشته ما آدمها شده: طراحی زندگی

لابراتوار طراحی زندگی دانشگاه استنفورد

در این لابراتوار (Life Design Lab)، سه دوره اصلی وجود دارد. مبانی هر سه دوره تقریبا مشابه است و از تفکر طراحی و روش تجربه‌گرا در همه‌شان استفاده می‌شود. روشی که جان‌مایه کتاب طراحی زندگی هم هست.

قسمت هایی از کتاب زندگی خود را طراحی کنید

اعتقاد ناکارآمد: خوشحالی یعنی داشتن همه چیز.
اصلاح: خوشحالی یعنی رها کردن چیزهایی که نیاز ندارید.

داشتن زندگی منسجم به این معنی نیست که همیشه همه چیز در نظمی کامل باشد، بلکه یعنی شما در حال گذران زندگی مطابق با ارزش هایتان هستید و در طول مسیر، درستی و صداقت تان را قربانی نکرده اید.

ذهن ما به شکل کلی تنبل است و دوست دارد هرچه سریعتر از شر مشکلات خلاص شود، بنابراین، اولین ایده ها را با هورمون های رضایت بخش و شادی آور احاطه می کند تا ما را وادار کند که «عاشق» آن ایده ها شویم. عاشق اولین ایده های خود نشوید.

نظرِ دیگران درباره کتاب زندگی خود را طراحی کنید

A dynamic roadmap to building a joyful, fulfilling life.
نقشه ی راهی پویا برای ساخت زندگی شاد و رضایت بخش.

Barnes & Noble

With useful fact-finding exercises, an empathetic tone, and sensible advice.
با تمرین هایی مبتنی بر واقعیت، لحنی مشفقانه و نصیحت هایی معقول.

Publishers Weekly Publishers Weekly

One of the best books on how to build a secure and fruitful future.
یکی از بهترین کتاب ها درباره ی چگونگی ساخت آینده ای مطمئن و ثمربخش.

Library Journal Library Journal

مقدمه کتاب زندگی خود را طراحی کنید

مقدمه این کتاب با حرف زدن درباره چند باور غلط شروع می‌شود و نویسندگان در ابتدا مدل ذهنی خواننده در مورد شغل مناسب را هدف قرار می‌دهند.

چرا به ما قبولانده‌اند که سال‌های تحصیل، بهترین سال‌های زندگی ماست؟

چرا باید هر کس در هر رشته‌ای که درس خوانده کار کند؟

اصلاً فرض کنیم همسو بودن مسیر شغلی و رشته تحصیلی خوب است. آیا این چیزی است که واقعاً باید منتظرش باشیم؟

ضمناً آیا اصرار بر این دیدگاه اثبات‌ناپذیر که سال‌های تحصیل بهترین سال‌های زندگی است، جز به این معناست که پس از خروج از دانشگاه باید مسیری نامطلوب و نزولی را تا آخرین لحظه‌ی زندگی تجربه کنیم؟

این‌ها سوال‌هایی هستند که در نخستین صفحات کتاب زندگی خود را طراحی کنید با آن‌ها روبرو می‌شوید.

خلاصه کتاب زندگی خود را طراحی کنید.

این کتاب در 11 فصل نوشته شده است. هر فصل با روایت یک داستان شروع می شود و سپس نکات مهمی در قالب پیام به خواننده ارائه می شود. این پیام ها باورهای غلط و راهکارهایی برای تغییر آنها اشاره می نماید. خواندن فصول این کتاب به شما یاد می دهد چگونه زندگی شخصی خود را طراحی کنید و به آن شکل بدهید. فصول این کتاب به ترتیب شامل:

فصل اول: از جایی که هستید شروع کنید
فصل دوم :ساخت جهت‌یاب
فصل سوم :راه‌یابی
فصل چهارم :رهایی از دام مشکلات
فصل پنجم: زندگی های متعدد خود را طراحی نمای
فصل ششم: ساخت نمونه آزمایشی
فصل هفتم : چگونه بیکار می مانیم
فصل هشتم: شغل رویایی خود را طراحی کنید
فصل نهم : انتخاب شادی
فصل دهم: ایمنی شکست
فصل یازدهم: ساخت یک تیم

در ادامه به خلاصه ای از هر فصل اشاره می شود.

فصل اول کتاب زندگی خود را طراحی کنید

در اولین قدم آنچه باید بدانید این است که به کدام سمت حرکت می کنید و با چه مشکلاتی در طول این مسیر روبرو می شوید. فرمول زندگی که خوب طراحی شده است شامل یافتن مشکلات به اضافه حل این مشکلات است. اما آنچه در این میان اهمیت دارد، انتخاب مشکلی است که تصمیم می گیریم روی آن کار کنیم. انتخاب یک مشکل اشتباه و کار بر روی آن می تواند بخش زیادی از عمر ما را هدر بدهد. لازم است هر چند وقت یکبار با خودمان خلوت کنیم و از خودمان سوال کنیم که ایا روی مشکل درستی کار می کنیم. شناخت مشکلات اولین مرحله است. یکی از انواع مشکلات، مشکلات گرانشی هستند که به دو دسته تقسیم می شوند و برای روبرو شدن با آنها راه حل هایی نیز وجود دارد.

فصل دوم کتاب زندگی خود را طراحی کنید

فصل دوم تحت عنوان ساخت جهت یاب ارائه شده است. ساخت جهت یاب به دو چیز نیاز دارد، دیدگاه کاری و دیدگاه زندگی. بدین منظور شما باید بدانید معنی کار برای شما چیست. در واقع شما باید فلسفه کاری خود را کشف کنید و بتوانید آن را به تفصیل شرح دهید. دیدگاه زندگی درباره این دنیا و چگونگی کارکرد آن است. چه چیزی به زندگی معنا می بخشد؟ ارتباط شما با زندگی، خانواده و اجتماع چیست؟ چگونه پول، شهرت و دستاورد شخصی باید با زندگی رضایت بخش در ارتباط باشد؟ تجربه، رشد و عملکرد چقدر مهم است؟

در فصل سوم کتاب زندگی خود را طراحی کنید

در فصل سوم، راه یابی شرح داده شده است. شما نیاز به یک مقصد دارید. برای پیدا کردن آن باید به سرنخ های پیش رویتان توجه کنید و با استفاده از ابزاری که در اختیار دارید بهترین مسیر را بسازید. یکی از این ابزارها دفترچه یادداشت روزانه و نوشتن کارهایی است که از آن خوشمان یا بدمان می آید. برای این کار شما باید ویژگی های این احساس را بشناسید. بفهمید انجام چه کارهایی به شما انرژی می دهد. شما باید جزییات کارهایی که به شما احساس خوب و انرژی می دهد را بشناسید.

فصل چهارم کتاب زندگی خود را طراحی کنید

این فصل، رهایی از مشکلات است. در این فصل درباره ایده ها صحبت شده است. به یاد داشته باشید که در زندگی شما تنها یک ایده وجود ندارد. وجود ایده های بیشتر به معنای دسترسی به ایده های بهتر و ایده های بهتر به طراحی بهتر می انجامد. در مورد ایده هایتان نبابد قضاوت کنید. این کار ایده ها را به تاخیر می اندازد. باید ابزارهای ایده پردازی را نیز یاد بگیرید. ایده پردازی گاهی منجر به تغییرات در همین شغل فعلی که دارید می شود.

فصل پنجم کتاب زندگی خود را طراحی کنید

در این فصل یاد می گیرید که چگونه زندگی های متعدد خود را طراحی کنید. باید بدانید که زندگی کنونی شما تنها یکی از زندگی های بی شماری است که می توانید انجام دهید. سعی کنید از شخصیت های متعدد خود استقبال کنید. سه نسخه متفاوت از زندگی پنج ساله بعدی خود را تصور کنید و بنویسید.با این کار دست کم سه راه حل ممکن و متفاوت در شما ایجاد شده است. اگر با سه ایده کار کنید، مغز شما به یک ایده سرسپرده نمی شود و ذهنتان در فهم و یادآری نوآوری های جدید بازتر و تواناتر خواهد بود.

فصل ششم کتاب زندگی خود را طراحی کنید

فصل ششم مربوط به ساخت نمونه ازمایشی است. از هرچیزی می شود یک نمونه آزمایشی ساخت. در ابتدا داده های زیادی در دسترستان نیست، خصوصا داده های قابل اعتماد. باید چندین نمونه آزمایشی بسازید. سریع تکرار کنید و به اطلاعات خوبی برسید. نمونه ازمایشی برای این طراحی می شود تا در مورد چیزی که می خواهید سوالاتی مطرح کنید و مقداری اطلاعات در مورد آن کسب کنید. نمونه های آزمایشی این امکان را به شما می دهند تا آینده خود را به روشی کاملا تجربی امتحان کنید و آینده را طوری تصور کنید که انگار الان در آن هستید. چند نمونه اولیه را به تحلیل بسیار کم و خیلی ساده بسازید. برای ساخت این نمونه آزمایشی نیاز به کمک همکاری دیگران دارید. ساخت نمونه آزمایشی تنها راه واقعی برای کسب داده های مورد نیاز است.

فصل هفتم کتاب زندگی خود را طراحی کنیم

چگونه بیکار می مانیم؟ عنوان فصل هفتم این کتاب است. برای یافتن شغل شما به این نیاز دارید که به جای اینکه بر روی نیاز خودتان تمرکز کنید بر روی نیاز مدیر استخدامی تمرکز کنید که می خواهد شخص مناسب را پیدا کند. به یاد داشته باشید که هیچ شغل کاملی وجود ندارد که کاملا مناسب شما باشد، اما می توانید شغل های زیادی را برای خود به اندازه کافی کامل کنید.

فصل هشتم کتاب زندگی خود را طراحی کنید

شغل رویایی خود را طراحی کنید. یادتان باشد که شغل رویایی شما از طریق فرایند جستجوی فعالانه و همکاری با دیگران طراحی کنید. ساخت شبکه ارتباطی تنها برای گول زدن مردم نیست بلکه تنها برای درخواست راهنمایی است. رایج ترین راه برای معرفی افراد از طریق شبکه های حرفه ای این است که از طریق شبکه های خصوصی معرفی گردند. از اینترنت برای یافتن آگهی های شغلی استفاده نکنید بلکه آن را وسیله ای برای یافتن و تماس با فرادی استفاده کنید که می خواهید داستان آنها را بشنوید. این تفکر که شغل افسانه ای شما الان وجود دارد وکاملا آماده است و منتظر شماست تا آن را بیابید، یک قصه ی افسانه ای است.

فصل نهم کتاب زندگی خود را طراحی کنید

فصل نهم به موضوع انتخاب شادی پرداخته است. طراحی شغلی و زندگی نه تنها نیازمند تعداد زیادی انتخاب و گزین های خوب است، بلکه نیازمند توانایی انجام انتخاب های خوب و زندگی با اعتماد به نفس در آن انتخاب هاست. ایده بدان معناست که شما آن انتخاب ها را بپذیرید. به یاد داشته باشید که همه شما در هر شرایطی از زندگی تنها یک هدف دارید، هدف شما شادی و خوشحالی است. این شادی تا حد زیادی تابع انتخاب شما و چگونگی زندگی در انتخاب هایی است که انجام داده اید.

پس از جمع آوری و ایجاد، محدود کردن گزینه ها و انتخاب، در نهایت باید رها کردن انتخابهای غیرضروری را انجام دهید و به سمت جلو حرکت کنید. انتخاب خود را کاملا بپذیرید. آنچنان که بتوانید بیشترین بازدهی را از آن داشته باشید. وقتی در مواجهه با کلی گزینه زیاد، تصمیم می گیرید، از انتخاب خود رضایت کمتری دارید. در اینجا مشکل تنها گزینه هایی که داشتیم و سراغشان نرفتیم، نیست، بله کوهی از گزینه است که ما حتی فرصت نداشتیم آنها را بررسی کنیم. این تفکر که می توانست کلی گزینه بهتر هم وجود داشته باشد، آرامش ما را کلا به هم می زند. اگر بخواهید بهترین انتخاب را داشته باشید، هرگز تصمیم نخواهید گرفت. ما تنها با اقدام و عمل می توانیم راه پیش رویمان را بسازیم.

فصل دهم کتاب زندگی خود را طراحی کنید

این فصل مربوط به ایمنی شکست است. باید بدانید که واکسنی برای شکست وجود ندارد و غیرممکن است که هرگز شکست نخوریم. اما این امکان وجود دارد که در مقابل شکست ایمن شویم. می توانید در مقابل بخش عمده ای از احساسات منفی شکست که بی جهت بر زندگی تحمیل می شود، ایمن گردید.

هرگز شکست نمی خورید، شما فقط پیش می روید و از تجارب مختلفی که هم شکست و هم موفقیت به شما ارائه می دهند درس می گیرید. ساخت نمونه آزمایشی برای طراحی زندگی تان راه فوق العاده های برای موفقیت سریعتر (در چیزهای بزرگ و مهم) با استفاده از شکست بیشتر (در تجارب یادگیری کوچک و با مقیاس کم) است.

زمانی که شما چندین بار دورۀ تکرار نمونه آزمایشی را انجام دهید، واقعا از فرایند یادگیری از طریق رویارویی با نمونه های آزمایشی لذت می برید؛ چیزی که شاید دیگران آن را شکست بنامند. این اولین سطح از ایمنی شکست است. یعنی استفاده از میل به عمل، شکست سریع و آنقدر درباره ارزش یادگیری از شکست صریح باشید که درد و رنج آن محو شود. شکست تنها مواد اولیه موفقیت است. همه ما اشتباه می کنیم؛ همه ما ضعف داریم؛ همه ما درد و رنج داریم.

فصل یازدهم کتاب زندگی خود را طراحی کنید

این فصل در رابطه با اصلاح این باور غلط است که این زندگی من است و من باید خودم آن را طراحی کنم. بسیاری از رویکردهای سنتی این باور غلط را دارند که شما به تنهایی تمامی پاسخها را میدانید، منابع کافی را دارید و اشتیاق و علاقه درست برای داشتن کل آن را دارید. اما این باوری احمقانه است. شما با همکاری دیگران زندگی کرده و با همکاری دیگران زندگی خود را طراحی می کنید. تیم شما اعضایی دارد و همچنین قوانینی که باید آنها را بشناسید.

جمع بندی:

تغییر نگرش نسبت به سوال «وقتی بزرگ شوید می خواهید چه کاره شوید؟» این گونه است: «می خواهید به چه کسی و یا چه چیزی رشد پیدا کنید؟» زندگی تماما رشد و تغییر است. زندگی ایستا نیست. زندگی مقصد نیست. زندگی این نیست که یک بار برای همیشه به یک سوال پاسخ بدهیم و بعد بگوییم که آن تمام شده است. هیچ کس واقعا نمی داند که می خواهد چه باشد؛ حتا کسانی که تصمیم گرفته اند دکتر، وکیل و یا مهندس شوند؛ همه این ها تنها مقاصد مبهمی در مسیر زندگی است.

حرکت کنید و از شکست نترسید. تغییر نگرش در زندگی با تجربه به دست می آید. از چیزهای کوچک شروع کنید و تغییرهای کوچک را در زندگی جاری کنید تا بتوانید زندگی خود را دوباره و از سر نو طراحی کنید. موفق باشید.


کتاب زندگی خود را طراحی کنید را چگونه بخوانم؟

این کتاب به هیچ وجه از آن کتاب هایی نیست که بخوانید تا تمام شود! باید مثل یک دستورالعمل با آن برخورد کنید و با کتاب و تمریناتش پیش بروید.
بنابراین پیشنهادم این است که اصلا سعی نکنید کتاب را ظرف زمان کوتاهی تمام کنید و بعد از اتمام آن هم، بارها به آن سر بزنید.

 

خواندن بخشی از نمونه کتاب زندگی خود را طراحی کنید


ترجمه ی دیگر کتاب طراحی زندگی

کتاب حاضر اولین بار در سال 1396 تحت عنوان «طراحی زندگی: چطور می‌توان زندگی شاد و پرعشق و محبت ساخت» با ترجمه سارا خلیلی توسط انتشارات آدینه فیپا گرفته است.


را ه های خرید کتاب زندگی خود را طراحی کنید

برای خرید کتاب چاپی زندگی خود را طراحی کنید از سایت زیر استفاده کنید:

designyourlife.ir

 


دانلود خلاصه کتاب زندگی خود را طراحی کنید

خلاصه‌های کتاب هیچ‌وقت جایگزین خود کتاب نخواهند شد. به نظرم همراه شدن با جملاتی که نویسنده برای پرورش ایده‌های اصلی کتابش نوشته، نقش زیادی در فراگیری و بکارگیری آن ایده توسط ما دارد. با توجه به وجود تمرینات متعدد، در مورد خلاصه کتاب زندگی خود را طراحی کنید اهمیت خواندن اصل کتاب بیشتر هم هست. اگر قرار است از کتاب بهره ببرید و در مسیر شغلی به کارتان بیاید و به کمک آموزه‌های آن رضایت شغلی را تجربه کنید، حتما لازم است که تمرین‌های کتاب را انجام دهید و با اصل کتاب همراه شوید. با این توضیحات، می‌توانید خلاصه کتاب زندگی خود را طراحی کنید را از لینک زیر دانلود کنید

دانلود رایگان خلاصه کتاب زندگی خود را طراحی کنید


مشخصات کتاب

عنوان: زندگی خود را طراحی کنید
زیر عنوان: چگونه زندگی خوب و شادی برای خود بسازیم
مؤلفان: ویلیام بورنت، دیوید ایوانس
مترجم: رضا جمشیدی‌صفا
ناشر: البرز فر دانش
موضوع: تصمیم گیری
زبان: فارسی
رده‌بندی دیویی: 650.1
سال چاپ: 1396
نوبت چاپ: 1
تیراژ: 1000 نسخه
تعداد صفحات: 288
قطع و نوع جلد: وزیری (شومیز)
شابک 10 رقمی: 6002025839
شابک 13 رقمی: 9786002025838

گردآوری مدیریت استراتژیک بدن

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا