معرفی کتاب

کتاب اکسیر

کتاب اکسیر

کتاب اکسیر با موضوع زندگی معنوی _ موفقیت، و به قلم توانمند دکتر دیپاک چوپرا، و ترجمه روان خانم گیتی خوشدل، توسط نشر قطره به چاپ رسیده است.

درباره نویسنده کتاب اکسیر:

دکتر دیپاک چوپرا، که مجله‌ی تایمز وی را امپراتور عرصه‌ی جان لقب داده است، متولد ۱۹۴۶، نویسنده و پزشک آمریکایی هندی الاصل است. دیپاک چوپرا در دهلی نو به دنیا آمد، پدر و مادر او کریشان چوپرا و پوشپا چوپرا نام داشتند. زبان مادری او پنجابی است.

پدر بزرگ پدری او گروهبان ارتش بریتانیا بود و پدرش که یک متخصص قلب و عروق سرشناس بود به مدت ۲۵ سال ریاست بخش پزشکی قلب بیمارستان «مول چند خیراتی» شهر دهلی نو را بر عهده داشت.
او بخاطر ترویج طب روحانی در میان بسیاری مردمان از کشورهای مختلف شهرت دارد.

او تحصیلات عالیه پزشکی خود در آمریکا را در دانشگاه ویرجینیا به پایان برد و تا کنون در دانشگاه تافتز و دانشگاه بوستون تدریس کرده.
دیپاک چوپرا بیش از ۴۰ کتاب نوشته است و مباحث آنها شامل معنویت تا سلامتی می‌باشد. او همچنین چندین رمان و ممجموعه اشعار معنوی از هندوستان و ایرانی نوشته است.

سایر آثار نویسنده:

«آتش در دل»،«جاده ی عشق»،«چگونه خدا را بشناسیم»،«شفای کوانتومی»،«غلبه برعادت های مزاحم»،«هفت قانون معنوی موفقیت»


درباره کتاب اکسیر:

این کتاب شامل بیست درس معنوی است برای ایجاد و خلق زندگی ای نو و بهتر؛ چیزی که همه خواهان آن هستیم اما راه رسیدن به آن را نمی دانیم. دیپاک چوپرا راهِ کتابِ موفقِ میلیون ‌نسخه‌ای موفقِ هفت قانون معنوی موفقیت را با کتاب اکسیر دنبال می کند؛ اثری قابل درک و مفید و سازنده برای همه کسانی که احساس می کنند چیزی مهم وجود دارد که آن را در زندگی خود کم دارند. این کتاب متضمن دستیابی به عشق و توفیق است و با خواندن آن شاهد تحول تصورات خود از موفقیت و خوشبختی خواهید بود.

معرفی کتاب اکسیر:

کتاب اکسیر ما را به سمت کیمیاگری می برد! کیمیا به مفهوم تبدیل آدمیان به طلاست و تبدیل ویژگی های حقیرمان به گرانقدر ترین گوهر وجود: عشق و توفیق و اینکه خود را انسانی آزاد و دوست داشتنی بدانیم.
همه ی جدل ها از تفکر برمی خیزد و کیمیاگر نمی اندیشد او می بیند و این کلید اعجاز است. زیرا آنچه را که بتوانی در جهان درونت ببینی، می توانی در جهان برونت متجلی کنی.
کیمیاگران مر گ را باور ندارند در پرتو آگاهی همه چیز زنده است. هر گاه خود را با جسم تان همسان کنید، محکوم به مرگ می شوید.

همه ی ما سایه هایی داریم که بخشی از واقعیت ماست. سایه اینجا نیست تا آزارمان دهد اینجاست تا نشان مان دهد در کجا کامل نیستیم، وقتی پذیرای سایه شویم، می توانیم شفا یابیم و این شفا به عشق تبدیل می شود…
کیمیاگران بر آنچه از دست رفته حسرت نمی خورند، زیرا فقط چیزی را می توان از دست داد که غیر واقعی است.


بخش هایی از کتاب اکسیر:

دل نگران این مباش که جوینده ی خدا شوی، از بدو تولد جوینده بوده ای. فقط در آغاز خدا را در اسباب بازی می جستی، آنگاه در تأیید، سپس در جنس مخالف یا پول یا قدرت، همه ی اینها را با شور و شوق می ستودی و می خواستی.
وقتی این ها آرزوی این لحظه اند، از آنها به وجد درآی، اما آماده باش که فرو افتند. مشکل بزرگی که با آن مواجه خواهی شد نه آرزو، بلکه، وابستگی و چسبندگی خواهد بود، آن هم زمانی که جریان زندگی می خواهد رها کنی.

خواسته ی گذشته تان در قیاس با آرزوی کنونی تان متفاوت به نظر می رسد، عطشی برای دنبال کردن آرزوی پیشین احساس نمی کنید، زیرا پیشاپیش آن عطش برطرف شده است. آنچه در این تضاد تجربه می کنید این است که چگونه زندگی شما را به پیش می راند. آرزوی دیروز که عطش توفیق خود را داشت اکنون به آرزوی امروز تغییر شکل داده است.

آرزو، از نگاه کتاب اکسیر:

آرزوها در ژرف ترین سطح خود جوشش تکامل حیات را در بر دارند. عطش زیستن صرفا غریزه ی بقا نیست، راهی است که می گشاید. زندگی دوست ندارد که بسته باشد، مشکلات آرزو زمانی پدیدار می شوند که مانعی در راه آن ایجاد می شود.

این جوشش برای پیشروی تصادفی نیست شما را از خواسته های نوزادی به آرزوهای کودکی و نوجوانی و بلوغ و پختگی کشانده است. راه آرزو بسیار قدرتمند است و هیچ گاه پایان نمی پذیرد. فقط موضوعات آرزو تغییر می کند و عوض می شوند.

آرزو درباره ی چیزهایی چون خوشی یا بقا یا قدرت است. این آرزوها حقیر نیستند، بلکه آرزوهای پیشین و در گذشته اند. همانگونه که کودک در سن معینی اسباب بازی را کنار می گذارد. آرزوی تملک هرچه بیشتر نیز سرانجام شخص را به مرحله ای می رساند که آرزوی خدا بیشترین اهمیت را می یابد.

 

لینک دانلود کتاب اکسیر

 


مشخصات کتاب:

عنوان: اکسیر
زیر عنوان: بیست درس معنوی برای آفرینش زندگی دلخواه
نویسنده: دیپاک چوپرا
مترجم: گیتی خوشدل
ناشر: نشر قطره
سال انتشار: چاپ نهم 1385
موضوع: روان‌شناسی و تربیت
مناسب برای بزرگسالان
تعداد چاپ: ۱۰
نوع جلد: شومیز
قطع: رقعی
شابک: 9789643412340
تعداد صفحات: ۲۱۴
قیمت: ۱۴۰,۰۰۰ ریال

منبع مدیریت استراتژیک بدن

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا