مقاله

کاهش وزن با قانون جذب

کاهش وزن با قانون جذب

کاهش وزن با قانون جذب _ اگر شما به این آگاهی رسیده اید، احتمالا به چیزی پی برده اید که دیگران هنوز متوجه آن نشده اند! پس شما در مداری هستید که می تواند زندگی شما را تغییر دهد، اما هنوز نمی دانید چطوری!! خبر خوب این است، که شما با قانون جذب آشنا هستید، اما دقیقا به آن مسلط نیستید، تا برای لاغری و کاهش وزن تان از آن کمک بگیرید.

تا حالا به این فکر کردید، چرا مردم در حال مبارزه با وزن اضافی هستند، در حالیکه بی نهایت دانش و علم از بهترین متخصصان و مربیان تغذیه وجود دارد! در واقع، مشکل اضافه وزن به دلیل تمام باورها و نگرشی هایی است که شما درباره خودتان، بدنتان، وزن، ورزش و غذا دارید. و شاید هم ریشه در کودکی شما داشته باشد.

پیش نیاز کاهش وزن با قانون جذب

شاید مسئله اضافه وزن و چاقی در زندگی شما، ماجراییٍ، که مدت هاست با آن درگیر هستید. اما قبل از هر تلاشی برای کاهش وزن باید چهارچوب ذهنی درستی داشته باشید. آن وقت می بینید که بدنتان خیلی زود از تفکرتان پیروی می کند، ولی بیشتر ما برعکس عمل می کنیم. ما پیش خودمان فکر می کنیم که بعد از کاهش وزن، احساس بهتری نسب به خود خواهیم داشت، اما پذیرش و عشق ورزیدن به خود، پایه و اساس تمام تغییرات دائمی است.

قویترین و شجاعانه ترین تصمیمی که می توانید بگیرید، این است که خود را دوست بدارید و در لحظه حال شاد باشید. به این ترتیب، تمام چیزهایی که دنبال شان بودید، به سمت شما جذب خواهند شد. از این رو، وقتی که بدنتان را با عشق بسازید، نتیجه اش پایدار خواهد داشت.

قانون جذب چه می گوید

بدون وارد شدن به جزئیات فیزیک کوانتوم، قانون جذب می گوید هر چیزی مثل خودش را جذب می کند. افکار و احساسات شما ارتعاشاتی را در این جهان ارسال می کند. همانطور که می دانید، ارتعاشات در فرکانس های مثبت و منفی مرتعش می شوند. بنابراین، افکار منفی شما را به سمت احساسات منفی هدایت می کند، و منجر به جذب افراد، یا موقعیت ها، و همچنین تجربه های منفی در زندگی می شوند.

 

قانون جذب می گوید: وقتی که اضافه وزن دارید تمام حواستان را روی چاقی، غذا، رژیم، کالری و … متمرکز شده، که این تمرکز منفی است. چرا که شما روی مشکل تمرکز کرده اید. در حقیقت، کلید کاهش وزن با قانون جذب این است که، بجای تمرکز روی مشکلی که می خواهید از شرش خلاص شوید، توجه تان را معطوف چیزهایی کنید که قرار است پس از کاهش وزن به دست آورید.


موفقیت کاهش وزن با قانون جذب

موفقیت با شانس بوجود نمیاد. هیچ چیز در زندگی شانسی نیست. تا حالا این سئوال برایتان پیش نیامده، که چرا بعضی از آدم ها همیشه در حالا بالارفتن پله های موفقیت هستند، و هرچیزی را راحت بدست می آورند؟ در حالیکه، خیلی از افراد، برای رسیدن به خواسته هاشان، سخت تلاش می کنند، و در آخر هم نتیجه هیچ است!

برای کسب موفقیت در کاهش وزن باید در قلبتان احساس کنید که می توانید وزنتان راکم کنید. شما باید خود را در مسیر رسیدن به هدفتان توانا ببینید. شما باید تصمیم بگیرید که در این بازی خاص برنده شوید.

این تمایز همان چیزی است که برندگان را از بازندگان زندگی جدا می کند، برنده ها توقع موفقیت دارند. پس، کاری می کنند که موفق شوند. آنها مثبت اندیش و مثبت نگر هستند. اگر شما فکر کنید که می توانید،پس می توانید. اگر هم فکر کنید که نمی توانید، باز هم حق با شماست. راستش، باورهای شما پیشگوی زندگی شما هستند، شما از طریق باورهای خود، حقیقت خودتان را می سازید.

قانون جذب برای کاهش وزن چگونه کار می کند؟

می خواهیم بدانیم، زمانی که پای کاهش وزن و رژیم غذایی به وسط میاد، آیا احساس خوبی دارید یا از خودتان شکایت هستید و بد خلق می شوید؟ چه کلماتی از ذهن شما عبور می کند؟ لذت، نشاط و خوشحالی؟ یا به خودتان می گویید من الان آمادگیشو ندارم از ماه آینده، یا شبیه اینها؟

آنچه شما احساس می کنید، آن چیزی است که مرتعش می کنید. و آنچه شما مرتعش می کنید، آن چیزی است که شما از جهان دریافت می کنید. اگر شما در حال ارسال ارتعاشات از یک حس خوب، و لذت بردن از این فرایند برای کاهش وزن هستید، این ارتعاشات شما را پشتیبانی می کند. اساسا، لذت بردن از فرایند، اهمیت موضوع را مشخص می کند.

چون با لذت بردن، سطح اضطرابتان کاهش پیدا می کند. و ترس از تغییر از بین می رود. این باعث تغییر فیزیکی در سلول های شما می شود. و شادی، سوخت ساز بدن را بهبود می بخشد، که باعث افزایش احساسات خوب در طول زمان می شود.

عملکرد کاهش وزن با قانون جذب

قانون جذب و کاهش وزن با هم تنیده شده اند. برای کاهش وزن با قانون جذب، باید برنامه ای روزانه برای زندگی سالم طراحی کنید، که دائمی و اجراشدنی باشد. نیاز شما در این موقعیت، فکر کردن به تغییر سبک زندگی تان است، نه رژیم گرفتن. رژیم های خوب و متعادل، و تمرینات منظم امری حیاتی اند. ولی ذهنیت، نگرش و باورهایی که در خود نگه داشته ایم، مواردی هستند که نمی توانیم نادیده شان بگیریم!

 

با استفاده از ترکیب قانون جذب و کاهش وزن، تمریناتی را جذب خواهید کرد که برایتان مفید و جذاب باشند. شاید به سمت شیوه غذایی سالم خوردن جذب شوید، که برایتان سخت و کسل کننده نخواهد بود. زیرا قانون جذب بهترین برنامه را برای شما تدارک دیده است.بنابراین وقتی که کاهش وزن با قانون جذب را دنبال می کنید، شما به سمت انجام دادن کار درست، در زمان درست و با روش درست و مناسب خود تان راهنمایی خواهید شد.

اثرات دیگر کاهش وزن با قانون جذب

قانون جذب در هر نقطه از زندگی که شما بتوانید تصور کنید، وجود دارد. استفاده از قانون جذب برای کاهش وزن یا رسیدن به تناسب اندام، با تلاش برای جذب پول، عشق مورد علاقه، شغل پردرآمد، سفر رویایی، فرزند خوب و… تفاوتی ندارد.
شما چیزی را به دست می آورید که روی آن تمرکز می کنید و مطمئن هستید آن را در مقادیر زیاد احساس می کنید. قانون جذب هر چیزی مربوط به شما باشد را به شما می دهد و شما در زندگی تجربه می کنید!


علت کار نکردن قانون جذب

یکی از دلایلی اینکه قانون جذب برای بعضی از مردم حتی با وجود تمرین های مثبت و احساسات خوب، فقط در یک زمان کوتاه کار می کند، وجود باورهای محدود کننده آنهاست. بیاد داشته باشید که ارتعاشات مثبت، محصول احساسات مثبت هستند، و احساسات مثبت، محصول افکار مثبت هستند.

اگر شما روی یک موضوع خاص به مدت طولانی فکر کنید اما نتایج شما، خود را نشان نمی دهند، به این معنی است که شما در حال برنامه ریزی چیزی هستید که در باور شما با هدفتان تناقض دارد. و شما بصورت ناخودآگاه هدایت می شوید. و الگوهای ناخودآگاه، از عمق افکار شما می آیند.

بنابراین، اگر شما تمایل دارید وزنتان را کاهش دهید و یک زندگی سالم داشته باشید، اما باورهای ذهنیتان در مورد از دست دادن وزن منفی است، شما بدون اینکه آگاه باشید در برابر هدفتان ایستاده اید. به عنوان مثال، یک باور محدود کننده، شاید این باشد که می گویید اگر وزنم کم شود صورتم نا زیبا می شود… و این باور اجازه کاهش وزن شما را نمی دهد.

چند نمونه از باورهای مخرب درباره کاهش وزن و زندگی سالم

• ما خانوادگی ژن لاغری نداریم!
• ما ذاتا، استخوان بندی درشتی داریم!
• فکر میکنم که سرنوشت من چاق بودن است!
• مواد غذایی سالم، گران و محدود هستند!
• کاهش وزن نیاز به مقدار زیادی تلاش و کار سخت دارد!

ممکن است شما از کودکی این صحبت ها را در محیطی که بزرگ شده اید، شنیده باشید و مغز آنها را جذب کرده و به عنوان یک حقیقت مطلق بپذیرد. این صحبت ها در روند کاهش وزن به عنوان افکار و احساسات بد وارد می شوند و ناخودآگاه شما، رفتار شما را، با باورهای درونی شما، تنظیم می کند.

رها کردن باورهای محدود کننده

تنها راه استفاده از قانون جذب برای از دست دادن وزن اضافی، شکستن باورهای محدود کننده است. فقط با نابودی افکار مخرب، هدف شما (کاهش وزن) ایجاد می شود، که با الگوهای ذهنی شما مطابقت دارد. و این کار، موفقیت ها را بسرعت به سمت شما می آورد. زیرا سیستم باورهای شما از محدودیت ها و سدهایی که مانع ایجاد تغییر می شوند، پاک شده است.

یکی از موثرترین و قدرتمند ترین فرمول برای خنثی کردن باورهای محدود کننده، آگاه کردن ذهن خود با پیام های پنهان است. پیام های پنهان تاکیدات مثبت با یک هدف مشترک، برای دور زدن مقاومت طبیعی که ذهن شما را نگه داشته اند، می باشند. جهت ساختن مسیر عصبی جدید در مغز که باعث می شود، شما به واقعیت جدید برسید. برای اینکار، شما می توانید یک روش مدیتیشن پنهان(سابمینیمال) را که حاوی پیام های مثبت است، را پیدا کنید، که تمام باورهای محدود کننده در ذهن شما را پوشش دهد.


روش استفاده از رویکرد کاهش وزن با قانون جذب

• خواسته خود را بیان کنید، آن را با صدای بلند برای خود بازگو کنید، یا روی برگه کاغذی بنویسید و با جزئیات کامل شرح دهید، و بگویید که برای دستیابی به این هدف چه احساسی دارید.
• عکسی از بدن مورد نظر خود تهیه کنید و آن را جایی قرار دهید که هر روز جلوی چشمتان باشد. یا اینکه تخته آرزوهایتان را با عکس های مورد علاقه تان بسازید، و با نگاه کردن به تصاویر احساس خوبی پیدا کنید.
• نکته اصلی اینجاست که وقتی به آن عکس ها می نگرید. بدن خود را آن گونه تصور کنید. می توانید عکس اندام خود را با فتوشاپ طراحی کنید. چون با این روش، تجسم و تصور بدن رؤیایی تان راحت تر می شود.

• هرگز به غذاهایتان لعن و نفرین نفرستید، بلکه حین غذا خوردن برای این داشته، شکرگزاری کنید، و خود را با هر لقمه لاغرتر و خوش اندام تر تصور کنید.
• هر روز برای بدن، پوست، بینی یا هر چیز بی نقص دیگری که می خواهید شکرگزار باشید. طوری قدردان و شاکر باشید که انگار همین حالا خواسته خود را دارید.
• یقین پیدا کنید که خواسته تان را هم اکنون دارید و بر آن تمرکز کنید؛ نه بر چیزی که الان می بینید. به این ترتیب چیزی که خواستارش هستید به سمت زندگی شما راه پیدا می کند.

کلام آخر

به یاد داشته باشید که اگر کاهش وزن با قانون جذب را باور داشته باشید، موفق خواهید شد! این همان کاهش وزنی است که خواهانش هستید. شروع کنید و صبور باشید. تمام کاری که قرار است انجام دهید دست کم، سه یا چهار تمرین فیزیکی کوچک روزانه همراه با تفکری درست است که منجر به کاهش وزن شما خواهد شد.

از قدرت استمرار غافل نشوید. در آغاز کار به نظر می رسد که هیچ اتفاقی نمی افتد! و همین موجب نا امیدی شما می شود. شاید احساس کنید تمام تلاش هایتان بیهوده بوده… این توهم ها موقت و گذرا هستند. بی شک نتایج نمایان خواهند شد. به شرطی که شما مداومت داشته باشید. هرطور هم که شد، هرگز تسلیم نشوید. اگر شما قاطع باشید و برای کاهش وزنتان تصمیم جدی گرفته باشید، باید این خواسته را به سرانجام برسانید. سالم و تندرست باشید

منبع مدیریت استراتژيک بدن

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا