معرفی کتاب

نگرش یعنی همه چیز

نگرش یعنی همه چیز

نگرش یعنی همه چیز  ATTITUDE IS EVERYTHING  اثر جف کلر با ترجمه امیر‌حسن مکی، ویراستاری حمیده رستمی عنوان کتابی است که نشر درسا آن را به چاپ رسانده است. جف کلر در کتاب جذاب و خواندنی “نگرش یعنی همه چیز” ما را با درس های بزرگی آشنا می کند.
درس هایی که به ما می آموزند چگونه با بهره گیری از نگرش مثبت، از قابلیت های خارق العاده خود جهت دستیابی به یک زندگی سالم مرفه و لذت بخش استفاده کنیم…. پس اگر به راستی خواهان کسب موفقیت و خوشبختی در زندگی تان هستید باید اول نگرش خود را عوض کنید تا زندگی تان دگرگون شود!

درباره نویسنده:

جف کلر، یکی از سخنرانان انگیزشی بزرگ است که تاکنون توانسته به هزاران نفر کمک کند و آنها را به سمت موفقیت هدایت کند. دلیل اثرگذاری و الهام بخشی جف کلر در این است که خود او به تمام گفته هایش عمل کرده و نتیجه مثبت آنها را در زندگی‌اش مشاهده کرده است.
جف کلر در ابتدا وکیلی شکست خورده و ناکارآمد بود؛ اما با تغییر دیدگاهش توانست تمام زندگی خود را دگرگون کند. او در مدت کوتاهی توانست شغل وکالت را کنار بگذارد و شرکت «نگرش همه چیز است» را تاسیس کند. کلر به قدری به تاثیر نگرش در زندگی اعتقاد داشت که نام شرکت و کتاب معروفش با نگرش مرتبط است.

جف کلر:

این اسم موسسه‌ی تجاری من است و عبارتی است که من با تمام وجود به آن اعتقاد دارم و همیشه و همه جا از آن حمایت می‌کنم، زیرا به چشم خود دیده‌ام که این اصل چگونه زندگی مرا بهبود داده است. با این حال، در سفرهایی که می‌کنم همیشه مردم به سمت من می‌آیند و می‌پرسند: «قطعاً نگرش مهم است. اما آیا به راستی نگرش همه چیز است؟» راستش، باید بگویم به راستی باور دارم نگرش همه چیز است.


کتاب نگرش یعنی همه چیز، چه سودی برایتان دارد؟

همه ما انسان ها از این اختیار برخورداریم که با برگزیدن نگرشی مناسب زندگی مان را متحول و به قله های موفقیت و خوشبختی صعود کنیم. پیش از آن که وارد بحث اصلی شویم اجازه دهید مطلب دیگری را با شما در میان گذارم و آن این که هر قدر هم که طرز فکرتان مثبت یا منفی باشد این کتاب برایتان مفید است.
اگر طرز فکرتان منفی است ، مایوس نشوید چون با استفاده از مطالب این کتاب می توانید نگرشی مثبت در خودتان ایجاد کنید و به نتایج خارق العاده ای در زندگی تان دست یابید.
و اگر هم اکنون نیز فردی مثبت اندیش هستید، با استفاده از اصولی از در این کتاب مطرح می شود، می توانید به مدارج بالاتری از پیروزی و موفقیت صعود کنید. بیش از بیست سال است که روی این موضوع تحقیق می کنم که چرا بعضی از مردم در کارهایشان موفق هستند و برخی ناکام. در این مدت ، صدها کتاب و هزاران مقاله در باره نگرش و موفقیت مطالعه کرده و به بیش از سه هزار ساعت نوار صوتی در این زمینه گوش داده ام. به علاوه ، با اشخاص موفق بیشماری مصاحبه کرده ام تا به رمز موفقیتشان پی ببرم.
از همه مهمتر، شخصا همه راهبردهای موفقیتی را که در این کتاب شرح داده شده است، در زندگی ام اعمال کرده ام. بنابراین از روی تجربه شخصی خود می دانم که این نظریات موثرند و می توانند زندگی تان را دگرگون کنند.

توجه:

لطفا اشتباه نکنید، چون به هیچ وجه ادعا نمی کنم که در این مباحث علامه دهر هستم! من خود را شاگردی در حال آموزش و پیشرفت تصور می کنم و هر روز در حال یادگیری هستم.
اما میدانم که داشتن نگرشی منفی چه حالی را در آدم ایجاد می کند ، چون نسبت به سی سال اول عمرم خودم را با آن حال سپری کردم. میدانم که تردید نسبت به خودتان و توانایی هایتان به چه معناست، چون سی سال با این وضعیت سر کردم. و همه تغییرات مثبتی را که در زندگی خود ایجاد کرده ام، حاصل به کارگیری اصولی است که در این کتاب خواهید خواند.


پیشگفتار کتاب نگرش یعنی همه چیز :

پندار… گفتار… کردار
این کتاب به سه بخش تقسیم شده است و هر بخش حاوی مجموعه ای از دروس است. بنابراین اگر لازم است حوزه خاصی از زندگی تان را بهبود بخشید، می توانید به سادگی به درس مربوط به آن مراجعه کنید و آن را بخوانید.
در بخش یک با عنوان موفقیت از ذهن نشات می گیرد، بر نیروی نگرش و ایمان در جهت ساختن سرنوشت تمرکز می کنیم. در این بخش یاد می گیرید که چطور موفقیت شما، در وهله اول به اندیشه تان بستگی دارد.
در بخش دو با عنوان مراقب گفتارتان باشید، بر نحوه صحبت کردنتان تمرکز می کنیم … و این که چگونه حرف های مثبت شما را به سمت اهدافتان سوق می دهند.
در بخش سه با عنوان از تو حرکت از خدا برکت، با آخرین ستون موفقیت آشنا می شویم.
اگر اندیشه مثبت و گفتار مثبت شما با کردار و عمل همراه نباشد، به رویاهایتان دست نخواهید یافت. اگر راحت طلب باشید و در جهت تحقق رویاهایتان اقدامی نکنید، نباید توقع داشته باشید که رویاهایتان به حقیقت تبدیل شوند. در این بخش با اقداماتی که رویاهایتان را محقق می کنند آشنا خواهید شد.
اگر اندیشه ، گفتار و کردارتان در راستای موفقیت شما قرار گیرند، می توانید اسب مراد را، چهار نعل پیش برانید.
تا لحظاتی بعد عازم سفری خواهید شد به مقصد موفقیت و خوشبختی … بیایید سفرمان را آغاز کنیم………


مقدمه کتاب نگرش یعنی همه چیز

به منظور تحقق اهدافمان ابتدا بیایید تعریفی ساده از نگرش مثبت داشته باشیم. اول اینکه کسانی که نگرشی مثبت دارند انسان‌هایی خوش‌بین هستند. آن‌ها به جای واژه‌ی ” نتوانستن” بر واژه‌ی ” توانستن ” تمرکز می‌کنند. آن‌ها به جای دیدن ضعف‌ها، احتمال‌ها را در نظر می‌گیرند.

البته مطمئن باشید که موفقیت به چیزی بیش از فقط داشتن نگرش مثبت نیاز دارد، من هم این را می‌دانم. برای موفق شدن اصول دیگری وجود دارد که باید به کار بندید؛ اما نکته اینجاست که تمامی این اصول، با نگرش آغاز می‌شود! بدون نگرش مثبت نمی‌توانید از دیگر اصول موفقیت استفاده کنید. نگرش شما اساس و نقطه‌ی شروع رضایت و موفقیت شماست.

تعریف نگرش از نگاه نویسنده کتاب:

نگرش را می‌توانید فیلتری ذهنی در نظر بیاورید که از ورای آن دنیا را تجربه می‌کنید. بعضی‌ها دنیا را از ورای فیلتر خوش‌بینی مشاهده می‌کنند (نیمه‌ی پر لیوان را می‌بینند) و بعضی دیگر، به دنیا، از ورای فیلتر بدبینی می‌نگرند (نیمه‌ی خالی لیوان را می‌بینند). بگذارید با چند مثال تفاوت میان نگرش مثبت و نگرش منفی را برای‌تان شرح دهیم:

فردی دارای نگرش منفی فکر می‌کند: «نمی‌توانم.»
فردی دارای نگرش مثبت فکر می‌کند: «می‌توانم.»
فردی دارای نگرش منفی روی مشکلات انگشت می‌گذارد.
فردی دارای نگرش مثبت بر راه‌حل‌ها تمرکز می‌کند.
فردی دارای نگرش منفی عیب و ایرادهای دیگران را می‌بیند.
فردی دارای نگرش مثبت خوبی‌های دیگران را می‌بیند.


بیایید بررسی کنیم که نگرشتان، چگونه دیگر اصول و کلیدهای موفقیت را به جریان می‌اندازد:

به احتمال زیاد خیلی وقت ها تصمیم گرفتیم تا تغییر کنیم و زندگی خودمان و دیگران را متحول کنیم، ولی هربار به دلایلی موفق نشدیم و موانع سرِ راه، ما را به طور کامل متوقف کرده است. موانعی مثل:

باورهای محکوم به شکست جلوی ما را گرفته است.
حرف های منفی دیگران ما را متوقف کرده است.
اعتماد به نفس مان یک مرتبه کاهش یافته است.
ترس، استرس و اضطراب مثل یک ببر وحشی جلوی ما ایستاده است.
انتخاب ها و تصمیم هایمان کاملاً اشتباه بوده است.
اصول موفقیت را بلد نبودیم.
توقع معجزه داشتیم و می خواستیم یک شبه رهِ صد ساله را برویم.
روحیه ای افسرده داشتیم و حال بد را به حال خوب تبدیل نکردیم.

در حالیکه با مطالعه کتاب نگرش یعنی همه چیز می آموزیم که:

• پنجره ذهنی خودمان را تمیز کنیم!
• راه موفقیت خودمان را تجسم کنیم.
• مشکلات را به فرصت ها تبدیل کنیم.
• قدرت جادویی تعهد
• نقش گفتارهای درونی و ذهنی
• دست برداشتن از گله و شکایت
• داشتن روحیه خوب با عادات جدید
• فرضیه اسفنج
• روبرو شدن با ترس ها
• تبدیل شکست به موفقیت
• شبکه سازی
• و …

بازهم تاکید می کنم که نگرش همه چیز  است چون:

• افکار شما به گفتارتان تبدیل خواهد شد.
• گفتار شما به رفتار و عملکردتان تبدیل خواهد شد.
• رفتار و عملکرد شما به باورهایتان تبدیل خواهد شد.
• باورهای شما به نتایجی که می خواهید تبدیل خواهد شد.


خلاصه آنچه در کتاب نگرش یعنی همه چیز می خوانید:

کتاب نگرش یعنی همه چیز، گام به گام به خواننده ها یاد می دهد که نگرش خود را عوض کنند تا زندگیشان تغییر کند. اگر می خواهید توانایی های درونی خود را کشف کنید و آنها را به کار بگیرید، نگرش همه چیز است را مطالعه کنید. این کتاب سه تا بخش داره :

1 ) موفقیت از ذهن نشات میگیرد ( شامل پنج درسگفتار )
2 ) مراقب گفتارتان باشید ( شامل سه درسگفتار )
3) از تو حرکت از خدا برکت ( شامل چهار درسگفتار )

دوازده درسی که جف کلر در کتاب نگرش یعنی همه چیز یاد می دهد، عبارتند از:

1. نگرشتان را عوض کنید و دوباره به زندگیتان نگاه کنید،
2. نگرشتان را تحت اختیار بگیرید
3. راه موفقیت خود را مجسم کنید
4. پای رویایتان بایستید و متعهد شوید
5. مشکلاتتان را به فرصت‌ها تبدیل کنید
6. مراقب گفتارتان باشید
7. حالتان را همیشه عالی کنید
8. از گله و شکایت دست بردارید
9. با افراد مثبت‌نگر و مثبت‌اندیش معاشرت کنید
10. در دل ترس‌هایتان فرو روید
11. حرکت کنید و شکست بخورید و در آخر هم اینکه
12. با افراد شبکه‌سازی کنید

نکته کلیدی این کتاب:

نگرشتان را عوض کنید زندگیتان عوض می شود


بخشی از کتاب نگرش یعنی همه چیز

از اطرافیان، دوستان و خانواده خود بپرسید که چه مقدار گله و شکایت می‌کنید. اگر شما اهل گله و غرولند کردن هستید، همین امروز شروع کنید تا گله و شکایت کردن را کنار بگذارید. شما زمانی می‌توانید مسائل زندگیتان را مطرح کنید که قصد یافتن راه‌حل را داشته باشید. بنابراین باید با آرامش با دیگران حرف بزنید تا حمایت آنها را به دست آورید.
اگر بدانید 90 درصد از مردم به مشکلات شما اهمیتی نمی‌دهند و 10 درصد از شنیدن مشکلات شما خوشحال خواهند شد آیا باز هم به طرح مشکلاتتان ادامه خواهید داد؟ لطفا غم روی غم نیاورید. اگر به شخصی بگویید که دیشب کم خوابیده‌اید، در جوابتان آن شخص به شما اینگونه پاسخ می‌دهد: «من که دیشب اصلا نخوابیدم!»

برنامه هشتم: از گله و شکایت دست بردارید.

ببینید مطرح کردن مسائل و گله و شکایت کردن برای دیگران باعث می‌شود آنها هم مشکلاتشان را بزرگتر از مشکل شما جلوه دهند و همین قضیه حال شما را بدتر خواهد کرد. مسائلی مانند خواب مناسب شب گذشته، ترافیک، هوای ابری و مانند اینها مسائلی نیستند که روز شما را خراب کنند؛ پس لطفا گله و شکایت را کنار بگذارید.
اگر احساس کردید مشکلی شما را اذیت می‌کند و نیاز به درد‌و‌دل دارید، بهترین راه نوشتن است. کاغذ و قلم بردارید. ابتدا نعمت‌های خدادادی را به‌خاطر آورید و بعد جنبه‌هایی از مشکلتان را که بابت آن سپاسگزار خواهید بود را نیز یادداشت کنید.
مثلا یک‌بار در حالی که سرما خورده بودم نوشتم: «از اینکه سرما خورده‌ام ولی کتاب می‌خوانم خوشحالم، از اینکه سرما خورده‌ام ولی می‌توانم استراحت کنم خوشحالم، از اینکه سرماخورده‌ام و شام سوپ داریم خوشحالم، از اینکه سرما خورده‌ام و کامپیوتر شخصی‌ام را تمیز کردم خوشحالم.»
می‌بینید دلائل زیادی هستند که در حین سرماخوردگی شما را خوشحال نگه می‌دارند. گله و شکایت چون غولی است که یا خودکار و کاغذ می‌توان با آن جنگید و آن را از پای درآورد. این بار به جای گله و شکایت، تمرکزتان را به یافتن راه‌حل اختصاص دهید. وقتی گله و شکایت را کنار می‌گذارید، در صحبت‌هایتان به دیگران انرژی مثبت می‌دهید و آنها را به سمت خود جذب می‌کنید.»

 

 


مشخصات کتاب:

عنوان: نگرش یعنی همه چیز
زیر عنوان: (نگرش‌تان را عوض کنید تا زندگی تان دگرگون شود!)
نویسنده: جف کلر
مترجم: امیر‌حسن مکی
ویراستار: حمیده رستمی
ناشر: نشر درسا
موضوع: روان‌شناسی _ تغییر نگرش
زبان: فارسی
رده‌بندی دیویی: 158.1
چاپ اول: 1388
چاپ یازدهم: 1396
تیراژ: 1100 نسخه
تعداد صفحات: 176
قطع و نوع جلد: رقعی (شومیز)
شابک 10 رقمی: 9648759553
شابک 13 رقمی: 9789648759556
شماره کتابشناسی ملی 1961494
عنوان اصلی:
Attitude is everything: [change your attitude– and you change your life!], C 1996. Keller, Jeff.

منبع مدیریت استراتژیک بدن

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا